OPPO A11X со Snapdragon 665 SoC и 5.000 mAh батерија оди официјално

OPPO A11X со Snapdragon 665 SoC и 5.000 mAh батерија оди официјално 1

OPPO A11X со Snapdragon 665 SoC и 5.000 mAh батерија оди официјално 1


OPPO A11X со Snapdragon 665 SoC и 5.000 mAh батерија оди официјално 2

OPPO го прошири својот асортиман на паметни телефони од серијата А со лансирање на OPPO A11X во матичната земја на Кина. Телефонот е во суштина варијанта на OPPO A9 (2020), кој неодамна беше лансиран на индискиот пазар. Слушалката активира премиум градење и примарно поставување на четири фотоапарати на задниот дел. Другите најважни карактеристики на OPPO A11X вклучуваат дисплеј скоро без bezel со изрез за вода и горе и батерија.

OPPO A11X со Snapdragon 665 SoC и 5.000 mAh батерија оди официјално 3

OPPO A11X е понуда од среден дострел со 6,5-инчен дисплеј и четири задни фотоапарати

Спецификации и карактеристики на OPPO A11X

OPPO A11X спортува врвен дизајн со стаклен заден панел. Смартфонот има 6,5-инчен LCD дисплеј со сооднос на аспект од 20: 9. Телефонот го напојува процесорот Octa-core Qualcomm Snapdragon 665, кој е придружуван од графички процесор Adreno 610. Разумно конфигурирано, слушалката има 8 GB RAM меморија и 128 GB природно складирање. Софтверски, паметниот телефон има чизми за Android 9.0 Пиота-базирани ColorOS 6.0 надвор од кутијата.

На задниот дел, OPPO A11X спортува пред снабдување од 48 МП со отвор од f / 1,8. Сензорот е придружуван од ултра широк фотоапарат 8MP и неколку леќи од 2 MP. За селфи и видео повик, има 16MP стрелач со отвор f / 2.0 и поддршка за целосно снимање на HD видео. Опциите за поврзување вклучуваат 4G LTE, дво-SIM слотови, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, USB Type-C и GPS. Батеријата од 5000mAh го одржува целото шоу.

Цена и достапност OPPO A11X

Што се однесува до цените, OPPO A11X се цени по конкурентни цени по опфатената цена од околу 18,000 рубли. Паметниот телефон е достапен за купување во две варијанти на бои – Marine Green и Space Purple.

Тагови: NewsOppoOPPO A11X