OPPO A9 (2020) со торба со камера со сертификат TENAA Quad Kamera Пред почетокот на лансирањето

MySmartPrice News

Два нови OPPO модели се видени денес на TENAA кои се чини дека имаат сличности со OPPO A9 што претходно беше откриено (2020). Бројните модели – OPPO PCHT30 и OPPO PCHM30 – исто така имаат цртежи и некои спецификации кои одговараат на наследникот на А9 (2019). OPPO A9 (2020) најверојатно ќе биде лансиран овој месец во Кина и Индонезија, според протекувањето на информациите.

Доаѓајќи до двата модели TENAA, двата телефони имаат екран од 6,5 инчи и батерија од 4.880 mAh. Исто така, двата модели имаат точни исти димензии – 163,6 × 75,6 × 9,1 (мм). Единствената разлика е во бојата. Затоа, додека едниот е син градиент, другиот е се-црна боја.

Дизајните OPPO PCHT30 и OPPO PCHM3 се исто така многу слични. Слушалката го покажува аранжманот со четири фотоапарати на задниот дел и читачот на отпечатоци од прстот под модулот на камерата поставен во центарот. Свртувајќи се напред, обајцата се наоѓаат капка солза што се очекува да обезбеди близок дизајн на цел екран. Целосните спецификации сè уште не се наведени, но тоа мора да се случи наскоро. Се надеваме дека оваа слушалка ќе биде лансирана под мониторот А9 (2020), како што беше претходно наведено.

Доаѓајќи до A9 (2020) што излезе во јавноста денес, уредот е наменет за прикажување на Full-HD + и Snapdragon 665 SoC екраните, што ќе биде добар чекор од MediaTek Helio P70 SoC до неговите краткотрајни претходници. Исто така, има главна камера од 48 MP, на која му помагаат сензор од 8 MP, за да можеме да станеме ултра широк објектив, заедно со дуо со сензори од 2 MP. Истекувањето, исто така, се навести на предниот сензор од 16MP.

OPPO A9 (2020) мора да биде достапен во најразлични RAM мемории и опции за складирање, вклучително и модели за складирање од 8GB RAM + 128 GB. Постои уште еден сличен модел – OPPO PCHM10 – кој беше виден во Geekbench на почетокот на август и се очекува да се нарече OPPO A9s и исто така има сличен внатрешен. Исто така, може наскоро да дебитира во Кина.

OPPO A9 (2020) со торбата со четири камери за сертификација TENAA кон лансирањето 1

Абдул може да биде обележан како вистински синец на Android. Тој долго време блогираше во врска со технологијата и за време на неговите професионални патувања придонесува за голем број технолошки блогови како што се Gizchina, 91 Cars, MrPhone и други. На MySmartPrice, Абдул е ​​претежно посветен на покривање протекување, но му треба време да ги покрие вестите за неговите омилени паметни телефони, апликации и софтвер.