OPPO Find X2 ќе биде лансиран во Малезија на 10 март 2020 година

Telepon OPPO 5G Baru Lulus Sertifikasi SIRIM; Diharapkan Menjadi Find X2 Pro

OPPO Find X2 претходно беше предвидено да биде објавено на MWC 2020 пред да биде откажан. После тоа, производителот на телефони објави дека телефонот наместо тоа ќе биде објавен во март. Сега, имаме специфичен датум за започнување, со дозвола од ОПО Малезија. Повикот ќе биде објавен на нашето крајбрежје на 10 март 2020 година.

ОГЛАС

OPPO претходно собра информации за Find X2. Досега знаеме дека овој телефон ќе користи чипсет Qualcomm Snapdragon 865, WQHD + 6,5 инчен екран со стапка на освежување од 120Hz и стапка на земање мостри на допир од 240Hz. Капацитетот на батеријата сè уште не е откриен, но ќе го поддржи полнењето SuperVOOC 2.0 65W. Овој телефон ќе има и поддршка за 5G конекција.

Ова е моето „најпознато“

Rate стапка на освежување од 120Hz
📺 Резолуција 2к
Земање мостри 240 240Hz
Конверзија Претвори SDR во HDR
🔆 HDR осветленост до 1200 nits
📊 100% DCI-P3

– Брајан Шен (@BrianShenYiRen) 9 февруари 2020 година

И покрај тоа што телефонот може да се објави наскоро локално, неговата достапност сè уште може да биде на ограничена страна. Сепак, потпретседателот на компанијата, Брајан Шен претходно изјави дека нејзините линии на снабдување биле одложени поради ново појавување на коронавирус. Останува да се види дали има уреди достапни веднаш по локалното лансирање.

Сепак, OPPO Find X2 ќе биде лансиран во Малезија на 10 март 2020 година, за две недели. Willе дознаеме кои ставки се на спецификацискиот лист, како и видот на бараната цена. Се надевам дека ќе ја видиме и варијантата за телефонски про, затоа што претходно се појави во базата на податоци СИРИМ.

ОГЛАС