OPPO Reno 2 пристигна на моделот на 28 август, 3, сите со четирикратни камери, но ниту еден не беше врвен во опсегот

OPPO Reno 2 tiba model 28 Agustus 3, semua dengan kamera quadruple, tetapi tidak ada yang teratas dalam jangkauan 1

Првично, тие ќе бидат лансирани во Индија, но подоцна тие исто така треба да пристигнат на меѓународниот пазар.

Откако доби едногласно одобрение за прекрасната и убава рено 10x зум, OPPO е подготвен да претстави нова серија Рено 2. По првиот напредок од пред неколку дена, сега кинескиот производител го одложи и вети индискиот печат на настан ќе се одржи следниот 28-ми август, посветени на нови паметни телефони.

Според напредокот, ова ќе биде добро 3 нови модели, и покрај тоа што ништо не го преплавува зголемувањето на резолуцијата на Зум 10x во овој момент. Сепак, новиот паметен телефон ќе се пофали со неколку стрели до нивниот лак, со а руменило на образ претставено со присуство 4 задна камераможност да го достигнат истото ниво на зумирање (хибридни) како 20х.

ОППО Рено 2

Рено 2 ќе биде епоним и истакнат модел на оваа серија и ќе се пофали a 6,55 AMOLED екран на екранот во пропорција од 20: 9, што ќе зафаќа 93,1% од предната површина и исто така ќе интегрира а читач на отпечатоци. Ова исто така ќе биде управувано од а чип Snapdragon 730G, помогната од 8 GB RAM меморија и Внатрешна меморија 256 GB. Батеријата ќе од 4.000 mAh со брзо вчитување VOOC 3.0.

Главната камера ќе биде од 48 мегапиксели Sony IMX586 со отворање f / 1.7, тогаш ќе има еден многу широк агол (116 °) од 8 мегапикселиеден 5x 13 мегапиксели зум и еден од 2 мегапиксели за пресметка на длабочина. Фронтално, иконата нема да исчезне перка моторизиран, каде Предна камера од 16 мегапиксели.

ОППО Рено 2З

Рено 2З во спротивно ќе бидат опремени со а 6,53 ЕМОЛЕД екран на екранот со интегриран читач за отпечатоцисо оглед на тоа што СОК што ќе го донесе во живот мора да биде а Медиатек Хелио П90, со 8 GB RAM меморија и Внатрешна меморија 256 GB. Батеријата секогаш ќе биде вклучена 4.000 mAh со брзо вчитување VOOC 3.0 а секторот за фотографија треба без промена во споредба со Рено 2.

ОППО Рено 2Ф

Мали информации во врска со Рено 2F, што ќе биде основен модел од серијалот. Единствениот детал што е даден е дефинитивно присуството на главната задна камера 48 мегапиксели, во овој случај, сензорот ќе стане Samsung ISOCELL Bright GM1.

Надвор и цени

OPPO ќе ја претстави новата серија Reno 2 во Индија на 28 август и на пазарот ќе дебитира првично, со цени што треба да бидат околу 35.000 рупии (околу 440 €) за Рено 2, околу 25.000 рупии (околу 315 €) за Рено 2З и околу 20,000 рупии (околу 250 €) за Рено 2F. Е видиме дали и кога ќе дојде и кај нас оваа нова серија на паметни телефони.

Извор: MySmartPrice