Oppo Reno 2 сега е достапен на 1 & засилувач; 1 без дополнителна исплата

Oppo Reno 2 sekarang tersedia di 1 & 1 tanpa pembayaran tambahan

Сите информации за Oppo Reno 2

Oppo Reno 2 сега е достапен и од 1 & 1. Давателите го прошируваат својот опсег со овој Luminous Black smartphone и сега го нудат со 1 & 1 All-Net-Flat без дополнителна исплата.

Секој заинтересиран за Oppo Reno 2 сега може да напаѓа и 1 & 1. Давателите на DSL и мобилните телефони сега имаат уреди од кинески провајдери на дофат. Reno 2 доаѓа со неограничен AMOLED екран кој мери 6,5 инчи и нуди резолуција од 2.400 x 1.080 пиксели. Скенерот за отпечатоци е интегриран на екранот. Интересните ентузијасти се допаѓаат на четири-мегапикселна камера со висока резолуција, која има и ултра широк агол и телефото леќи покрај главните леќи со широк агол. За селфи се користи предна камера со 16 мегапиксели, која може да се прошири бидејќи камерата се појавува во дизајн на перки од ајкула, доколку е потребно, од горниот дел на уредот.

Батеријата со капацитет од 4.000 mAh обезбедува долго работно време и може да се наполни за кратко време со технологија за брзо полнење на Oppo VOOC Flash Charge 3.0. Oppo инсталира 8 GB работна меморија и 256 GB флеш меморија во Reno 2. Ако тоа не е доволно за вас, можете да го проширите просторот за складирање преку microSD картичка до 256 GB.

1 & 1 нуди уреди со следниве комбинации на тарифи / цени:

  • Со LTE XXL со 1 и 1 целосен интернет (од 44,99 € месечно) има Oppo Reno2 за еднократни плаќања и неограничени количини на податоци со голема брзина од 0 €.
  • Со LTE XL 1-и 1-не-рамен (од 29,99 € месечно) има Oppo Reno2 за еднонасочни плаќања од 0 € и големи количини на податоци со голема брзина од 20 GB.
  • Заедно со 1 & 1 Ол-нет-стан LTE L (со почеток од 24,99 евра месечно), Oppo Reno2 е достапен за еднократно плаќање од 0 евра и во моментов 15 GB голема брзина на волумен на податоци.
  • Во однос на LTE M 1 & 1 All-Net-Flat (со почеток од 19,99 евра месечно), Oppo Reno2 е достапен за еднократно плаќање од 29,99 евра и во моментов големи количини на податоци со голема брзина од 10 GB.
  • Со 1 и 1 сеопфатен стан LTE S (од 19,99 € месечно) има Oppo Reno2 за еднократно плаќање од 49,99 € и во моментов големи количини на податоци со голема брзина од 3 GB.

Сите стапки 1 и 1 Интернет-рамен вклучуваат рамен телефон и СМС-стапки на германската фиксна мрежа, како и на сите германски мобилни мрежи. Фиксните телефонски тарифи, фиксните стапки за СМС и инклузивните количини на податоци од секоја тарифа можат да се користат бесплатно и во другите земји на ЕУ, како и во Исланд, Норвешка и Лихтенштајн. Се применуваат услови за договор најмалку 24 месеци. Сите информации за тарифните 1 и 1 понуди, хардверот и опциите, како и опциите за нарачки се исто така достапни на Интернет.

Извор: 1 и 1

реклама: Рено 2 сега е по нарачка од АмазонИсто така популарно кај читателите на Areamobile: компанија

Oppo: ColorOS 7 со Android 10 е во почетниот блок

Android 10 ќе се појави наскоро на паметните телефони на Oppo, благодарение на новиот ColorOS 7. Теизер за презентации на паметни телефони од страна на Huawei во Париз на 17 октомври 2019 годинакомпанија

huawei: Наставник за нови презентации на паметни телефони во целост, благодарение на селфи-камерата под екранот

На 17 октомври, Huawei ќе претстави целосно нов екран на паметни телефони во Париз, кој веројатно ќе има камера под екранот. Oppo Reno 2автомобил

Oppo: Продажбата започна за „Рено 2“ со 6,5-инчен AMOLED екран и објавена камера на Рено Аце со SD 855+

Денес Oppo Reno2 со четириаголна камера, предна камера на ајкула и играчки фокус продолжува на продажба во Индија по цена еднаква на околу 385 евра.

(*) Ја обележавме придружната врска со terвездичка. Ние прифаќаме мала комисија за набавки преку нашата врска и како такви можат да финансираат бесплатна веб-страница со овој приход. За корисниците нема такси.

назад

1 2 Oppo Reno 2 сега е достапен од 1 и 1, без дополнителна исплата. Галеријата на сликата за „Oppo Reno 2 сега е достапна од 1 и 1, без дополнително плаќање“