P2P Sport for Kodi: Додаток за гледање спорт во HD благодарение на врските …

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

P2P Sport тоа е додаток за Коди што ви овозможува да ги видите сето тоа Спорт стриминг бесплатно со врски со висок квалитет земено од Acestream. За да го користиме P2P Sport, ние исто така мора да имаме инсталирано Plexus на кој, сепак, треба да се реши. Во оваа статија ќе видиме како да ги инсталирате изменетите верзии на рекламата овозможете P2P Sport.

Ние инсталираме фикс

Да инсталирате модифицирани додатоци ајде да го додадеме складиштето Хушам (влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://repo.husham.com/ доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

Потоа, да одиме нагоре Систем -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Име на складиштето Хушам и кликнете на додаток.video.hushamaddonwizard.zip.

Ние инсталираме P2P Sport

Сега за да го инсталирате P2P Sport, прво мора да го додадете складиштето Фузија влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://fusion.tvaddons.ag/ доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

Сега, кога го додадовме репо-спојувањето, можеме да влеземе Систем -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Фузија -> xbmc-repos -> Англиски и пребарувајте ја и инсталирајте ја датотеката складиште.natko1412-xxxzip со кликнување на неа.

Сега ајде да продолжиме со кликнување на Инсталирајте од складиштето Кликнете на repo natko1412 -> Додаток на видео -> P2P Sport и конечно натаму Инсталирај Сега кога сте го инсталирале P2P Sport, ќе го најдете на почетната страница под наслов Видео -> Додаток на видео -> P2P Sport.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!