RериРиг Сè што го уништува Галакси S10: Читателот на отпечатоци не ги задржува пукнатините

RериРиг Сè што го уништува Галакси S10: Читателот на отпечатоци не ги задржува пукнатините

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Вообичаениот JerryRigE Everything Everything го тестира отпорот на сосема новиот Galaxy S10 макирајќи ги како никој да не се осмели да го стори тоа. Излегува дека Galaxy S10 е многу отпорен, но читателот на отпечатоци од прсти страда од пукнатини

RериРиг Сè што го уништува Галакси S10: Читателот на отпечатоци не ги задржува пукнатините

Како и секој нов паметен телефон што самопочитува, вообичаен JerryериРиг првиот тест за издржливост, многу тешко што става напрегање на сите паметни телефони. Исто така најновиот врв на опсегот Samsung, на Галакси S10, беше мачен од JerryериРиг што со видео на Јутјуб, го покажа сите јаки, па дури и некои недостатоци на јужнокорејската компанија.

На Галакси S10 беше подложен на тешки тестови на отпор како гребнатини, топлина, свиок тест а резултатот е дека Galaxy S10 е склопени многу добро а материјалите се со висок квалитет, што тие не ви дозволуваат да го преклопите вашиот паметен телефон или да го уништите лесно, дури и акоедно парче што страда од овие маки е ултразвучен сензор за отпечатоци, кој не работи по линиите и пукнатините на дисплејот.

Навистина, пробивање на стакло пред или многу длабоки гребнатини спречете го сензорот да работи правилно, правејќи го неупотреблив, а исто така заштитете го дисплејот со еден калено стакло филм, не работи со ултразвучен сензор.

Накратко, иако новиот Galaxy S10 е концентрат на технологија, мора да бидете многу внимателни затоа што со скршен дисплеј или длабоки гребнатини, работата на сензорот за отпечатоци би била сериозно компромитирана.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!