Razer Phone 2017 ќе добие ажурирање на Android Pie во наредните недели

Razer Phone 2017 akan menerima pembaruan Android Pie dalam beberapa minggu mendatang

Пионер во светот на гејмерски лаптопи – Razer влезе во врвниот бизнис со смартфони со лансирање на Razer Phone, во 2017 година. Ова е првиот телефон со гејмерски центар, објавен од компанијата на глобално ниво. Наследникот исто така е лансиран минатата година – Razer Phone 2, кој доби ажурирање на Android Pie претходно оваа година. Сепак, неговите претходници кои беа лансирани во 2017 година не добија никакви ажурирања од минатата година, објавија Droid-Life.

Претходно оваа недела, објавувањето на Reddit од страна на луѓе на Droid Life беше споменато многу одамна, поради ажурирање за првиот смартфон за игри на Razer. Тоа, рече, директорите од Razer тогаш одговорија предлагајќи го планот на компанијата да започне ажурирање за првото повторување на својот мобилен телефон. Одговорот вклучува добри вести за обожавателите на Razer, кои сугерираат дека компанијата ќе го објави најновиот ажурирање Android 9.0 Pie од Google, што исто така вклучува и наводно ново безбедносно ажурирање на Andoird за Razer Phone 2017 во наредните недели. Компанијата понатаму изјави дека тие се благодарни за трпеливоста и поддршката на заедницата за навивачи на Razer.

Да потсетиме, Razer Cellphone, кој беше лансиран на крајот на 2017 година, ја имаше првата функција за освежување со брзина на освежување од 120Hz на секој паметен телефон што вклучуваше 5,7-инчен LCD панел, кој исто така е и QHD екран. Смартфонот за игри подоцна беше лансиран со Qualcomm Snapdragon 835 SoC со Adreno 540 GPU – проследено со 8 GB RAM и 128 GB складирање. Овој уред располага со задна камера (12MP + 12MP) и селфи стрелач од 8MP. Пристојна батерија од 4000mAh е поддржана од телефони Razer.

Razer Phone 2017 се испорача со Andoird Nougat надвор од кутијата, а потоа го надгради и на Android Oreo, исто така. И, сега компанијата што одлучи да го ажурира уредот (лансиран пред две години) на Android Pie, секако вреди да се спомене. Можноста за лансирање на Android Pie во Razer Phone 2017 може да се очекува следниот месец. Останете поврзани со PhoneRadar за други интересни ажурирања.

Извор

опсег # wpdevar_comment_3, # wpdevar_comment_3 iframe {ширина: 100%! важно;}