Realm C3 прифаќа подобри браќа и сестри со двојни задни камери и читачи на отпечатоци

Realme C3

Претходно овој месец можеше да се види C3 реалност, интересен паметен телефон за океанот 90 евра се презентираат цените, но сега знаеме дека подобрена варијанта ќе пристигне во Индонезија.

Ова “Реалност C3 Plus“Замена на двојната задна камера со конфигурација задна камера три со главен сензор од 12 мегапиксели, а сензор за длабочина 2 мегапиксели и додаде макро сензор 2 мегапиксели кои ќе ви овозможат да фотографирате предмети на растојание од 4 сантиметри. Уште едно подобрување е тоа што е додадено веднаш до камерата читач на отпечатоци кој вети дека ќе го отклучи терминалот за 0,27 секунди.

C3 реалност

Во однос на остатокот од спецификациите, идентичен е освен ако немаме повеќе опции за RAM меморија, а тоа резултира во панел Социјални студии од 6,5 инчи на резолуција HD + охрабрени од ново објавениот Медиатек Хелио Г70 (2x Cortex-A75 @ 2,00 GHz + 6x Cortex-A55 @ 1,70 GHz + Mali-G52 2EEMC2 @ 820 MHz) придружуван од LPDDR4X RAM меморија 2 GB / 3 GB / 4GB со 32 GB / 64 GB внатрешно складирање кое може да се прошири преку микроSD картичка, картичка која може да живее со две СИМ-истовремено. Имаме 3,5 милиметарски приклучок за приклучок, режим со двојна музика (аудио по 3,5 милиметарски приклучок + Bluetooth) и дарежлива батерија 5000 mAh во шасијата 8,95 мм дебела

Локалните цени за промена се 120 евра За верзијата 3 GB / 32 GB, 30 евра е поскапа од првичната верзија.C3 реалност

преку: GsmArena