realm X50 Pro 5G е претставен официјално

realme X50 Pro 5G disajikan secara resmi

реалноста претставува иновативна царството X50 Pro 5G првиот паметен телефон со процесор Snapdragon 865, подготвен да ја предизвика конкуренцијата со исклучителни перформанси.

царството X50 Pro 5G претставено официјално 1

реал X50 Pro 5G, брзина и перформанси рака под рака

realme, најбрзорастечката компанија за паметни телефони во последниве години, го претставува својот предводник на производот, иновативната реалност X50 Pro 5G смартфони, на настанот „Брзина на иднината“ што се одржува денес да се пренесува во живо низ целиот свет. Realme X50 Pro 5G е првиот паметен телефон кој е опремен со процесор Qualcomm® Snapdragon 65 865 5G и е во состојба да поддржува 5G технологија со двоен режим. Покрај тоа, тој е опремен со четири-јадрена камера од 64 MP AI Hawk Eye, 32-двоен агол со двоен агол со двоен агол, In-Display 32 MP, екран Super AMOLED со стапка на освежување од 90Hz и полнење SuperWart 65 W, што го прави супериорен 5G супериорен производ и со извонредни перформанси.

„Да се ​​осмелиш“ благодарение на решението 5G со двојна режија

Големото комерцијално користење на 5G ќе биде официјално лансирано во 2020 година. Како предводник на смартфонот за првата сфера на 5G, царството X50 Pro 5G поддржува 5G SA / NSA двоен режим, заедно со сите традиционални 5G покриеност во светот, вклучувајќи ги и n1, n3, n41, n78 и n79, за да се добие целосна поддршка во двоен режим 5G. За да им понуди на корисниците најдобра технологија од 5G, царството X50 Pro 5G е опремено со уникатна технологија 5G Smart, која е во состојба интелигентно да пресретнува околните сигнали и да се префрли од 4G на 5G. Покрај тоа, мрежната адаптација, широчината на опсегот и алокацијата на батеријата можат ефикасно да го зголемат батеријата и да ја намалат потрошувачката на енергија до 30%. Овој паметен телефон исто така поддржува Wi-Fi 6 со поголема дистанца и брзина на пренесување. Исто така, овозможува 5G и двоен Wi-Fi истовремено, со што дополнително се зголемува брзината и стабилноста на мрежата.

царството X50 Pro 5G претставено официјално 2

Realme X50 Pro 5G, првиот паметен телефон кој е опремен со процесор Qualcomm® Snapdragon 865 5G

Перформансите се срцето на овој нов паметен телефон. Realme X50 Pro 5G е опремен со процесор Qualcomm® Snapdragon 65 865 5G со GPU Adreno 650. Во споредба со Snapdragon ™ 855 процесорот, и процесорот и графичкиот процесор се зголемени за 25% и имаат чип за обработка на AI 2 пати побрзо од генерацијата. претходниот Ова е еден од првите паметни телефони со LPDDR5 DRAM, при што брзините се зголемуваат за 29%, а потрошувачката на енергија е намалена за 20%, во однос на LPDDR4X. Употребата на UFS 3.0 + Turbo Writ + + HPB ги зголеми брзините до 80% со намалување на потрошувачката на енергија до 20%. Realme X50 Pro 5G е предводник на паметен телефон со високи перформанси 5G и нуди три варијанти: 8 GB + 128GB, 8GB + 256GB и 12GB + 256GB.

„Горди сме што ја поддржуваме реалноста на лансирањето на X50 Pro 5G, првиот уред на компанијата 5G во Европа“, коментира Енрико Салватори, СВП и претседател на Qualcomm® ЕМЕА. „Ова лансирање ја потврдува блиската соработка помеѓу двете компании и со нетрпение очекуваме да работиме понатаму со сферата во иднина“.

X50 Pro 5G реалистика претставена официјално 3

За да се осигури дека паметниот телефон работи правилно, царството на X50 Pro 5G е опремено со 5D стереоскопски ладење на мраз Про што се состои од материјали за дисипација на топлина како што се течна комора за ладење на бакар VC, повеќеслојни 3D графитни плочи и термички силиконски влошки. Областа на бакарната плоча за течно ладење VC е до 1821 mm2, поголема од традиционалните цевки за ладење и може да покрие 100% од главниот извор на топлина. Капацитетот за дисипација на топлина значително се зголеми, така што паметниот телефон може да продолжи да функционира како што е можно во секоја ситуација.

царството на X50 Pro 5G е официјално претставено 4

Realme X50 Pro 5G, со батерија со двојна ќелија од 4200 mAh, е опремен со најновата технологија за полнење блиц SuperDart 65 W и може да се наполни со осветлен екран со голема брзина на полнење. Потребни се 35 минути за целосно полнење на батеријата, една од најбрзите во индустријата. Сите варијанти се опремени со GaN адаптери за нова генерација за поголема густина на енергија и помалку топлина. Во исто време, X50 Pro 5G е компатибилен со полнење од 30 W VOOC 4.0 и брзо полнење од 18 W QC / PD.Суддорт технологијата не вклучува само брзо полнење. Пет-јадрен чип, исто така, обезбедува сеопфатна заштита, вклучително и заштита од преоптоварување на адаптер, заштита за идентификација на состојбата со блиц, заштита од преоптоварување на интерфејс, заштита од прекумерна струја и заштита од напон. , заштита од осигурувачи на батерии, што го прави брзото полнење побезбедно.

царството на X50 Pro 5G официјално е претставено 5

Realme X50 Pro 5G: сензационално искуство со AMPLED екран со 90Hz со стапка на освежување

Realme X50 Pro 5G има многу голем Samsung Super AMOLED 6,44 инчен екран кој нуди сооднос 20: 9 и сооднос на екранот до тело до 92%. Поддржува HDR10 +, 100% DCI-P3 дисплеј во боја и дисплеј на сончева светлина, достигнувајќи максимална осветленост од 1000 гниди и врв на контраст на контраст од 2000000: 1. Новиот луминисцентен материјал Е3 ја намалува сината светлина за 37,5% и потрошувачката на енергија за 5%. Realme X50 Pro 5G има екран со стапка на освежување од 90Hz, при што стапките на рамки се зголемуваат за 50% во однос на нормалните дисплеи на паметни телефони. Покрај тоа, таа има брзина на земање мостри од 180Hz што ја зголемува чувствителноста и мазноста на екранот на допир при користење на неа за репродукција.

царството X50 Pro 5G претставено официјално 1

царството X50 Pro 5G претставено официјално 1

Благодарение на супер AMOLED екранот, сферата на X50 Pro 5G е опремена со функција за препознавање отпечатоци од екранот, прилагодувајќи го моделот за отклучување отпечатоци од новата генерација Goodix и само бара просек од 0,27 секунди за отклучување на телефонот. Безбедноста е дополнително подобрена затоа што е надградена во целосен спектар на ласерско ласерско проекција и комбинира проекција на високо светло на екранот и силно јадро за обработка и вграден филтер за безбедност.

царството на X50 Pro 5G официјално е претставено 8

Realme X50 Pro 5G: Quad-camera камера од 64 MP со Hawk Eye и 32 MP ултра широк агол Двоен селфи фотоапарат на екранот

Официјално е претставен Realm X50 Pro 5G 9

царството е развиено за да ги задоволи потребите на младите луѓе. Realme X50 Pro 5G е опремена со камера од 64 MP Hawk Eye, како и со двојна предна камера, со најразлични елегантни функции. Предната двојна камера со ултра широк агол има главна леќа која одговара на сензорот Sony IMX616 32MP и отвор f / 2.5, додека леќата со 8 MP ултра широк агол има отвор f / 2.2 што е способен да постигне 105 ° видно поле. Двете фотоапарати поддржуваат селфи во режимите HDR и Nightscape. Во однос на функциите за снимање на видео, достапни се снимање на видео со ултра широк агол, видео стабилизација на UIS, автоматска камера за убавина за убавина и видео во реално време. Главната леќа на камерата 64 MP Hawk Eye на задната страна има отвор f / 1.8 кој фаќа многу јасен свет и може да ја искористи технологијата Тетрацел 4 во 1 за да комбинира четири соседни пиксели во една ултра голема 1,6 мм, заедно со ажурирањето на Nightscape 3.0 ново со поддршка за режим на статив. Во исто време, кога се активира режимот “Ultra Nightscape”, корисниците можат да фотографираат неверојатни дури и со осветленост од 1Lux. Ултра широк агол на 8MP / ултра макро леќи има 1,4 мин ултра големи пиксели; 119 ° ултра широк агол против дисторзија леќи лесно доловува зачудувачки погледи и супермакро објективи од 3 см нудат извонредни слики одблизу. Леќи со зум од 12 MP може да овозможат максимален хибриден зум од 20x. Системот за филтрирање во боја фаќа нагласува и сенки кои ги подобруваат ефектите на портрет со прикажување на поживописен опсег на текстура.

realm X50 Pro 5G официјално е претставен 10

Задната камера поддржува 4K видео резолуција и ултра-видео интерфејс, како и стабилизација на Max UI. Во комбинација со алгоритмот на АИ, ултра чувствителниот жироскоп го корегира секое движење или тресењето на рацете во реално време. Отсекувањето на сликите може да се постигне преку широк агол, со поизненадувачко стабилизирање на сликата и пошироко видно поле, што може да се спореди со професионалните спортски камери. Освен тоа, може да постигне и ефекти во реално време bokeh, видео со ултра широк агол и многу други забавни видеа.

Разни функции за најновата искуство во генерацијата

Realme X50 Pro 5G има вистински кориснички интерфејс базиран на 10, кој ја потврдува автентичноста, свежината, едноставноста и дизајнот. Исто така, има целосно опремен NFC, линеарен тактилен мотор и други клучни карактеристики како што се GPS со двојна опсег и двојни звучници за супер лагер со сертификација на Dolby Atmos и Hi-Res, што го подобруваат корисничкото искуство 360 °.

Многу добро сработено

царството на X50 Pro 5G и официјално е претставено 11

Неговиот предводник има своја дизајнерска визија. Realme X50 Pro 5G има уникатен стил и е достапен во две бои: мов зелена и ‘рѓа црвена боја, двата главни тренда на 2020 година.

Realme X50 Pro 5G – зелена зелена боја

царството на X50 Pro 5G официјално е претставено 12

Телото на паметниот телефон има централна метална рамка додека површината на екранот и задниот капак се изработени од Corning Gorilla Glass 5 која е адаптирана на 3Д технологија за виткање на топлина, правејќи го паметниот телефон поцврст и поотпорен, со елегантни криви што се прилагодуваат на дланката на вашата рака. Realme X50 Pro 5G користи и водечка во индустријата AG технологија.

realme X50 Pro 5G – црвено ‘рѓа

царството на X50 Pro 5G официјално е претставено 13

 • екранот: Samsung Super AMOLED 6,44 ″ Full HD +
 • процесорот: Snapdragon 865
 • Графичка карта: Адрено 650
 • RAM меморија: 8 GB-12 GB LPDDR5
 • меморија внатрешно: 128-256 GB
 • камера главната: 64 мегапиксели f / 1.7 + 12 мегапикселна зум (20x хибриден) + 8 мегапикселна ултра широка 119 ° + 2 мегапикселна f / 2.4 длабочина
 • камера напред: Sony IMAX 616 32 мегапиксели + широк 8 мегапиксели 105 °
 • батерија: 4.200 mAh, 65 W Брзо полнење на Супер Дарт
 • големина: 158,9 x 74,2 x 8,9мм
 • Тежина: 205 г.
 • СО: Андроид 10 со УИ-област во мрачен режим
 • Аудио: Двоен супер линеарен звучник со Dolby Atmos и Hi-Res
 • поврзаност: GPS со двоен канал, NFC
 • боја: Мос зелена, ‘рѓа црвена’

реам X50 Pro 5G, цена

Важно е да се напомене дека цените што ги читате подолу се оние што се предвидени за Шпанија. Логично е да се очекува значително зголемување во Италија, заради различни режими на ДДВ.

 • реам X50 Pro 5G 8/128 GB; 599 €
 • Real X50 Pro 5G 8/256 GB: 669 €
 • Real X50 Pro 5G 12/256 GB: 749 €

Ова секако не е цената што ја очекував, но соодветно е да се потенцираат вонредните технички спецификации на овој извонреден паметен телефон, кој, всушност, се надевам дека ќе го пробам.

Остани тука!