Realme Android 10: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога

Realme Android 10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Паметни телефони со Android 10 Realme: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога ќе се објави ажурирањето. Ажурирање на Smartphone Realme Андроид 10

Realme Android 10

Купивте еден Паметен телефон Realme и вие сте iousубопитни да знаете кога ќе добиете надградба на Android 10? Едноставно се обидувате да откриете дали Реалме ќе ги ажурираат нивните паметни телефони во новиот оперативен систем Андроид 10?

Вие сте на вистинското место!

Датум на објавување паметен телефон Андроид 10 Realme

Подолу можете да го најдете ажурираниот список на сите Паметни телефони со бренд Realme кои ќе бидат официјални ажурирања на Android 10 со релативно време на објавување на ажурирање:

Паметен телефон Кина Индија
Realme 2 Pro Не е достапен во регионот Q3 2020 година
Realme 3 Не е достапен во регионот Q2 2020 година
Realme 3 Pro / Realme X Lite Q1 2020 година Q1 2020 година
Realme X Q1 2020 година Q1 2020 година
Realme 3i Не е достапен во регионот Q3 2020 година
Realme 5 Не е достапен во регионот Q2 2020 година
Realme 5 Pro / Realme Q Q1 2020 година Q1 2020 година
Realme XT Не е достапен во регионот Q1 2020 година
Realme X2 Q2 2020 година Да биде лансиран во ноември 2019 година
Realme X2 Pro Q2 2020 година Да биде лансиран во ноември 2019 година

Како што можете да видите, сите неодамнешни паметни телефони произведени од Realme и исто така продадени во Италија ќе добијат Android 10 во наредните месеци.

Времето на објавување не е многу кратко, всушност, се зборува за крајот на 2019 година – рана 2020 година за Индија и подолги времиња за Кина.

Немаме информации за тоа кога да објавиме ажурирања во Европа и Италија, но тие треба да бидат слични на индиските (или барем така се надевам).

Сигурна работа е сепак дека Realme ќе ги ажурира своите паметни телефони на Android 10 за неколку месеци.

А паметните телефони не се на списокот?

Овие, за момент, паметните телефони Realme кои ќе го добијат ажурирањето на Android 10 во наредните месеци.

Не знаеме дали ќе бидат додадени повеќе, но во случај да ја ажурираме статијата.

Дали имате паметен телефон Андроид произведен од Realme? Кој модел точно? Известете ги во коментарите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!