Redmi Go е првиот Android Go на компанијата за ребро Xiaomi

Redmi Go е првиот Android Go на компанијата за ребро Xiaomi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Редми ја продолжува својата трка по разделбата од матичната компанија Xiaomi и го претставува првиот паметен телефон базиран на Android Go на светот.Тоа е наречена Redmi Go и има респектабилен технички лист со податоци

Redmi Go е првиот Android Go на компанијата за ребро Xiaomi

Се претстави независната компанија Редми, родена по разделбата од Ксиооми Редми Го, првиот паметен телефон засновано со Android Go, наменети за новите пазари, според тоа ефтин и со карактеристики од влезно ниво.

Огласот се прави приближно, со објавување на страницата на Фејсбук Xiaomi Филипини, каде се појави сликата на Редми Го, што се сеќавам на можеби никогаш не стигнувај таму на други пазари, ако не и во оние на земјите во развој. Во моментот не знаеме колку ќе чини, но ајде да шпекулираме под 70 евра, а не дури и кога ќе пристигне на пазарот.

Технички лист Redmi Go

 • Екран 5 инчи HD (720 x 1280 пиксели) 16: 9
 • СОЦ Qualcomm Snapdragon 425
 • Процесорот четири јадрен
 • Графички процесор Адрено 308
 • RAM меморија 1 GB
 • Внатрешна меморија 8 GB може да се прошири со microSD до 128 GB
 • Задна камера 8 мегапиксели и отвор f / 2.0
 • Предна камера 5 мегапиксели
 • Поврзаност 4G / LTE (вклучително и 20 опсег), WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.1, microUSB, двојна СИМ со дополнителен слот за микроSD
 • Андроид 8.1 Орео (Go Edition)
 • Батерија од 3.000 mAh
 • Димензии и тежина 140 × 4 x 70,1 x 8,35 мм за 137 грама

Значи, друг уред со многу низок крај, но може да има свои зборови во тие земји во економски тешкотии, но на кој сè уште им е потребен комплетен уред за пристап до услугите што ги нуди веб-страницата.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Новиот живот на Редми (ребро на Xiaomi): низок цена, но квалитетен паметен телефон

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Redmi Note 7 е официјален: Технички лист со податоци и технички спецификации

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Xiaomi Redmi Note 6 Pro веќе е во Супер понуда од 180 евра

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!