Redmi Note 7 во Италија: ова е колку чини

Преземете го италијанскиот прирачник Xiaomi Redmi Note 7 во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Redmi Note 7 од Xiaomi пристигнува во Италија: камера од 48 MP и 4 GB RAM меморија, започнува од само 179,90 €! Redmi Note 7 цена и ослободување во Италија

Redmi Note 7 Италија: колку чини кога ќе излезе?

Еве сме: Redmi Note 7 конечно пристигнува во Италија по неверојатно ниска цена! Еве ги сите детали.

Од денес 12 март 2019 година дури и италијанските корисници можат конечно купи Redmi Note 7. Откако беа објавени во Кина, Индија и Шпанија, Redmi Note 7 земји во нашата земја со завиден лист со податоци (за опсегот на цени) и многу агресивна цена.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Пред да ја видиме цената во Италија на Redmi Note 7, да го видиме неговиот целосен лист за технички податоци.

Табела со податоци на Redmi Note 7

 • 6,3-инчен дисплеј со резолуција од 1080 x 2340 пиксели (FHD +), спуштен степен, сооднос од 19,5: 9 и Gorilla Glass 5
 • Qualcomm Snapdragon 660 AIE Mobile мобилна платформа со процесор на окта-јадро од 2,2 GHz и 650 MHz Adreno 512 GPU
 • внатрешна меморија eMMC 5.1, може да се прошири преку микроSD, 32/64 GB и LPDDR4X 3/4 GB RAM меморија
 • задна камера опремена со 48 MP главен сензор Samsung ISOCELL Bright GM1, сензор за 5 MP, EIS, автоматски HDR, AI, двоен LED блиц, PDAF и FHD видео снимање на 60 fps
 • предна камера опремена со сензор од 13 MP, HDR, режим на портрет со AI и режим за убавина со AI
 • Батерија 4000 mAh опремена со Qualcomm Quick Charge 4.0 на 5 V и 2 A
 • VoLTE, LTE со B20 конекција, Bluetooth 5.0, USB Type-C, дво-SIM, A-GPS, GLONASS, двоен опсег Wi-Fi 802.11 ac, Beidou и 3,5 мм аудио порт
 • сензори: гироскоп, акцелерометар, близина, магнетометар со електронски компас, заден читач за отпечатоци од прсти, инфрацрвена, вибрација и осветленост
 • Оперативниот систем Android 9 Pie прилагодена со MIUI 10 Global Stable со италијански јазик и АИ за отклучување на лицето
 • димензии од 159,21 x 75,21 x 8,1 мм и тежина од 186 грама.

Редим 7 цена

Сега доаѓаме до најинтересниот дел од статијата, имено цена на овој паметен телефон.

Redmi Note 7 ќе биде пуштен во продажба преку Mi Stores расфрлани низ цела Италија, официјалната е-продавница и разни овластени дилери, вклучувајќи ги Amazon, Unieuro, MediaWorld, Trony, Euronics и Expert, во црвена, сина и црна боја.

Цената?

 • основната верзија, со 3-32 GB меморија, таа ќе излезе во продажба од 21 март по цена од 179,90 евра;
 • најисполнувачката верзија, опремена со 4-64 GB меморија, ќе се најде во продажба од 15 март по цена на 199,90 евра.

Супер ниски бројки за многу интересен паметен телефон, што се чини дека ги има сите ингеренциите да доминираат на нискиот и средниот крај на пазарот.

Кој ќе го купи тоа?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!