Redmi Note 8 ќе има моќна верзија со 8 GB RAM + 256 GB

redmi note 8 8 gb

Redmi Note 8 беше лансиран во Кина пред скоро еден месец и обезбеди многу работи за разговори меѓу корисниците на Android. Без сомнение, ова е мобилен телефон кој нуди добри карактеристики по привлечна цена. Како да не беше доволно, Redmi Note 8 ќе има верзија со 8 GB RAM + 256 GB складирање. Силен!

Благодарение на списокот на ТЕНА, беше откриено дека ќе има варијанта на Redmi Note 8 со повеќе RAM меморија и складирање. Иако се чини дека многу за процесорите Snapdragon 665, телефоните како OPPO A9 имаат ист чипсет и 8 GB варијанти.

Redmi Note 8 ќе има нова и моќна варијанта

Redmi Note 8 бои

Со 256 GB складирање повеќе од доволно за да можете да ги зачувате сите игри, фотографии и видеа што ги сакате. Сепак, овој телефон има слот за microSD каде што можете да користите картички до 256 GB. Како што можете да видите, ова е паметен телефон со сè што им е потребно на корисниците на Android во 2019 година.

Сè уште не знаеме кога Редми ќе ја објави оваа нова варијанта. Се разбира, тоа не може да биде веднаш, бидејќи стандардната верзија е помала од еден месец. Исто така, никој не фрла изненадување со брзото темпо што го објави Xiaomi во 2019 година.

Ако не знаете, Redmi Note 8 има FHD + 6,3 инчен екран со капка вода што држи предна камера од 13 MP. Има Задниот фотоапарат 48MP + 8MP + 2MP + 2MP квадрат, скенер за отпечатоци од прсти, поставен на задниот дел и батерија од 4000mAh. Покрај тоа, ова вклучува кристали од Gorilla Glass 5 од двете страни, инфрацрвен сензор, аудио конектор и MIUI 10 базиран на Android 9 Pie. Вистински beвер!

И ти Дали сакате да го имате Редми? Забелешка 8 со 8 GB RAM меморија и 256 складирање?

Извор | Гизмочина

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);