Redmi Note 8, Note 8 Pro цените протекоа пред кинеското лансирање

Redmi Note 8, Note 8 Harga pro bocor menjelang peluncuran Cina

Редми ќе одржи настан за лансирање во Кина на 29 август за да ги објави ТВ-сериите серии Redmi и Redmi Note 8. Пред почетокот на лансирањето, досега се појавија многу детали за паметните телефони Redmi Note 8 и Redmi Note 8 Pro. Информатор сподели скриншот на снимен документ кој содржи цени за паметните телефони Redmi Note 8 и Redmi Note 8 Pro.

Цена на истекување Redmi Note и Note 8 Pro

Според истекувањето, Redmi 4 GB RAM + 64 GB Note 8 складирање издание по цена од 1.199 јуани. Истекувањето не содржи информации за цената на другите шпекулирани варијанти Белешка 8.

Понатаму, беше наведено дека 6 GB RAM + 128 GB меморија и 8 GB RAM меморија + 128 GB Redmi Note 8 Pro издание секоја цена од 1.799 јуани и 2.099 јуани. Нема потврда за автентичноста на протекување на цените. Затоа, се препорачува на читателите да се вари со зрно сол.

Неодамна, доверливи доверливи информации Ишан Агарвал Откриено е дека Note 8 ќе излезе на кинескиот пазар во три модели како што се 4 GB RAM + 64 GB складирање, 6 GB RAM + 64 GB складирање и 6 GB RAM + 128 GB меморија. Очекувано да пристигнат во бои како Метеорит Црна, Фантазија Сина и Бела. Redmi Note 8 Pro исто така се очекува да биде објавен во три варијанти во Кина, како што се 6 GB RAM + 64 GB складирање, 6 GB RAM + 128 GB складирање и 8 GB RAM + 128 GB меморија. Може да дојде во бои како мраз жад, Фритиларија Бела и електро-оптичка пепел.

Спецификации на Redmi Note 8 серија

Redmi Note 8 и Note 8 Pro, наводно, пристигнале со IPS ЛЦД-екрани со капки вода. Чипсетот Snapdragon 665 ќе поддржува слушалки на Note 8 додека моделот Pro ќе го управува процесорот Helio G90T. На Redmi Note 8 ќе се прикаже поставката за четириаголна камера од 48 мегапиксели. Про верзијата ќе користи систем со камера со четири мегапиксели. Note 8 Pro ќе се напојува со батерија од 4.500mAh со поддршка за брзо полнење од 18W. Овој паметен телефон ќе има и технологија за ладење на течности. Можеби таа Note 8 ќе користи батерија од 4.000 mAh со брзо полнење од 18W.

(извор |преку)

СЛЕДНО: Беше започната комеморативната кутија Redmi Note 8 Pro 15-та светско издание од 15-то светско издание од 15 ограничено издание