Redmi Note 8 Pro покажува четири задни камери во филтрирани слики

Redmi Note 8 Pro menunjukkan empat kamera belakangnya dalam gambar yang difilter

На 29 август имавме состанок со Редми за да исполниме два од неговите нови терминали. Во случај да се одржи во Кина, брендот Xiaomi ќе се породи Redmi Note 8 и Redmi Note 8 Pro, два модели кои ги знаеме повеќе и повеќе во детали. Без да продолжиме понатаму, последното нешто што го знаеме за „најголемиот“ од нив е дека ќе има течен ладилник за придружба на „гејмерскиот“ процесор потпишан од MediaTek.

Сега знаеме уште неколку работи. Првата е дека Редми постигна договор со World of Warcraft за промоција на уреди, поточно со Blizzard. Втората е она што го имаме на нивната маса што, во отсуство на официјална потврда, тие ќе станат официјални за компании за промоција на уреди. И тука можеме да го видиме грбот со сета своја раскош и смарагдно зелена боја, користејќи четири задни камери.

Четири камери, една камера од 64 мегапиксели

Redmi Note 8 Pro

Двата телефони се доста очекувани од различни причини, иако можеби главната работа е затоа што тие ќе го носат, и во теорија, 64 мегапикселен сензор на задната страна. Еден од најновите сензори од Samsung, во отсуство на Sony, вели дека овој број со својот Exmor. Но, тоа не е единствената камера што ќе ја носат и во овој рендери може да се види дека барем Redmi Note 8 Pro ќе пристигне со четири камери сместени зад телефонот.

Според некои претходни гласини, тоа 64 мегапиксели Ова ќе биде главниот сензор за телефоните на Редми во иднина, но ќе има барем уште три. Еден од 8 мегапиксели со леќи со широк агол, освен 5 мегапиксели за длабоко читање и четвртиот сензор 2 мегапиксели за макро фотографија. Конфигурацијата е според наше мислење соодветна, бидејќи Huawei ја користи во последните неколку просечни опсези. Неговиот сонародник Кјаооми, всушност, беше одговорен за пристигнувањето на макро сензорите во светот на мобилниот телефон.

Redmi Note 8 Pro

При рендерирање, можете да видите тројна конфигурација сместена во средина на телефонот, во исправена положба и невалидна марка од сензорот од 64 мегапиксели во текстот што ги придружува трите. Исто така, имаме блиц десно и четвртиот сензор, претпоставуваме дека на 2 мегапиксели им е дадена големината на леќите. Покрај тоа, ќе имаме читач за отпечатоци од прстите на дното на камерата, така што се чини дека нема да го имаме вградено на екранот.

Четири камери зад себе, Helio G90T процесор, течно ладење …

Ние, исто така, ја филтрираме предната слика додека некој ја држи со обете раце, во позиција каде ќе ја донесеме за да одиграме некои игри. Тоа може да се види на сликата што се фокусира на поврзаноста, па затоа ќе разговараме за тоа позицијата на антената е оптимизирана за да има WiFi и 4G без мешање за време на играта. Willе видиме од што се состои ова кога ќе се појави телефон, но се чини како уште еден пример дека ќе се соочиме со „игра“ телефон.

Redmi Note 8 Pro

Друга очекувана карактеристика за овој телефон е внатрешната батерија 4.500 mAh со брзо полнење, и најмалку 128 GB внатрешно складирање во некои свои варијанти, но во основниот модел на марката затоа што е „Pro“. Како што рековме, ве чекаме на 29 август и датумот е близу. Останува малку да знаеме сè за овој пар телефони што мора да ги заменат Redmi Note 7 и Note 7 Pro на пазарот.

Преку | Гизмочина

Дистрибуирајте ја Redmi Note 8 Pro ги прикажува своите четири задни фотоапарати во филтрирани слики