Redmi Note 9, Note 9 Pro и Note 9S: какви разлики? Што се менува?

Redmi Note 9 Pro 1

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Кои се менуваат помеѓу Redmi Note 9, Note 9 Pro и Note 9S? Какви разлики има? Кој е подобар? Еве сè што треба да знаете

Разлики Redmi Note 9, Note 9 Pro и Note 9S

Денес, точно како што се очекуваше, Редми претстави и нови паметни телефони за италијанскиот пазар, т.е. Redmi Note 9 и Redmi Note 9 Pro.

Сепак, на овие два нови паметни телефони се додаваат Redmi Note 9S, веќе на пазарот неколку недели во Италија.

И така сега има 3 паметни телефони во палетата Redmi Note 9 на нашиот пазар.

Слични имиња, слични цени, но кој може да ги разбере разликите помеѓу овие паметни телефони? Кои се промените помеѓу Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9S? Што заедничко имаат и во што се разликуваат?

Кои се промените помеѓу Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9S?

Доколку исто така сте заинтересирани да купите еден од паметните телефони на новиот Опсег на Redmi Note 9 и се обидуваш да разбереш што е најдобро да се избегне мамење, вие сте на вистинското место!

За разлика од сите други страници што едноставно го објавуваат листот за технички податоци на овие телефони, ќе одиме понатаму: ќе одиме да видиме аналогии и разлики помеѓу овие уреди и ќе се обидеме да ги разбереме заедно кој е моделот да се купи.

Како што беше ветено, ќе објаснам сè подолу што треба да знаете за Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9S, нивните аналогии и нивните разлики.

Бидејќи има многу работи што треба да се знаат, јас би рекол да не губат време и да започнам веднаш со нашиот водич.

Redmi Note 9, Redmi 9 Pro и Redmi 9S: што е подобро да се купи?

Да започнеме со основите и најлесните работи.

Разлики помеѓу Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9S

Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9S се ИДЕНТИЧКИ естетски.

На ниво на хардвер, наместо:

 • Redmi Note 9 Pro го има чипот NFC, отсутен на Redmi Note 9S
 • Redmi Note 9 Pro има задна камера од 64MP, Redmi Note 9S има камера од 48 MP
 • Redmi Note 9 Pro се надополнува на 30W, а полнењата на Redmi Note 9S на 18W

Во основа, подобро е да купите Redmi Note 9 Pro, отколку Redmi Note 9S, дури и ако разликите се навистина минимални.

За поголема комплетност, еве ги техничките листови од двата смартфони:

Разликите помеѓу Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9 „нормални“

Разлики помеѓу Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9: што е подобро?

Што се менува наместо Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9 „нормално“? Кои се разликите помеѓу Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9?

Накратко, разликите можат да се сумираат на следниов начин:

Ред Белешка 9

 • Екран: 6,53 инчи DotDisplay FHD +
 • ПроцесорМедијаТек Хелио Г85-окта-јадро
 • RAM меморија: 3/4 GB
 • Меморија: 64/128 GB може да се прошири до 512 GB
 • Задна камера: 48MP + 8MP ултра широк + 2MP макро + 2MP сензор за длабочина
 • Предна камера: 13MP во приказ
 • Батерија: 5020 mAh со поддршка за брзо полнење од 18W

Redmi Note 9 Pro

 • Екран: 6,67 инчи DotDisplay FHD +
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 720G
 • RAM меморија: 6/8 GB
 • Меморија: 64/128 GB може да се прошири до 512 GB
 • Задна камера: 64MP + 8MP ултра широк + 5MP макро + 2MP сензор за длабочина
 • Предна камера: 16MP-дисплеј
 • Батерија: 5020 mAh со поддршка за брзо полнење до 30W

Заклучувајќи го, според тоа, моделот Redmi Note 9 Pro е подобар и помоќен во секој поглед од Redmi Note 9.

Разликите во овој случај се неколку (дури и цената ќе се промени): моделот Pro гарантира подобри перформанси, поголема брзина, помоќен процесор, повеќе RAM меморија, поголема внатрешна меморија и подобри фотоапарати.

За поголема комплетност, еве ги податоците за податоци на двата смартфони:

Заклучоци

Со овој напис за разликите и сличностите помеѓу Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 9S што заклучивме.

Се надевам дека ви помогнавте да разберете кој паметен телефон да купите меѓу сите овие нови модели што ги лансираше Редми.

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте тоа, ако ви треба совет за купување за следните телефони, можете да се консултирате со нашиот водич секогаш ажуриран месечно:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!