Redmi Note 9S бои: ОВДЕ СЕ ДОСТАВНИ

Redmi Note 9S бои: ОВДЕ СЕ ДОСТАВНИ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Colors Redmi Note 9S: дознајте кои се достапни и одберете ја најдобрата за вас. Достапни бои на Redmi Note 9S: откријте ги сите во овој напис

Redmi Note 9S бои се достапни

Решивте да го купите паметниот телефон Redmi Note 9S?

Комплименти, тоа е одличен производ!

Чисти правилно, нуди ажуриран и моќен хардвер, гарантира многу интересни настапи и пред сè не се нуди по претерана цена, особено ако го купувате преку Интернет на страници како Тропапреци и слично.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Лично, јас сум првиот што ја препорачувам Redmi Note 9S на пријатели, роднини и познаници кои сакаат купете нов телефон за помалку од 300 евра.

Ако сте завршиле во овој напис, веројатно веќе сте одбрале да го купите овој уред или сте подготвени да го купите, но сепак имате некои сомнежи за бојата да се купи, точно е?

После се во податоците за Redmi Note 9S ги видовме сите негови карактеристики, на цена, на Тежина, на големина, на процесор, таму RAM меморија, таму батерија и остатокот од тоа хардвер, но не сме посветиле многу простор на тоа достапни бои.

Па ако сакате и да разберете какви бои се достапни за Redmi Note 9S, вие сте на вистинското место.

Во оваа статија ќе ги видиме сите во детали и ќе ви помогнам да го изберете вистинскиот за вас!

Redmi Note 9S бои

Ако исто така не сте решени боја на вашата нова Redmi Note 9S, како што вети во овој напис, ќе одиме видете ги сите достапни и јас исто така ќе ти дадам мојот личен совет на кој модел е подобро да се купи.

Затоа, да не губиме време и да видиме веднаш какви бои се достапни за Redmi Note 9S.

Паметниот телефон Redmi Note 9S е достапен во боите:

  • Меѓуerstвездениот сив
  • Аурора Сина
  • Глечер Бела

Најдобра боја Redmi Note 9S

Соочени со достапните бои, дали сте неодлучни за кој да изберете? Helpе ти помогнам!

Според мене најдобрата боја за Redmi Note 9S е Аурора Сина. Елегантно, чисто, со убави рефлексии, модерни и не многу светкави. Дефинитивно се чини дека е најубаво.

Redmi Note 9S Amazon

Сега кога сте одбрале совршена боја за вашиот нов паметен телефон, еве ја директната врска купете го на Amazon по најдобра цена:

Заклучоци

Ние го завршивме овој напис на бои на Redmi Note 9S.

Меѓу многуте достапни, кои избравте? Кој е вашиот омилен? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Лист со податоци за Redmi Note 9S

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Redmi Note 9S е официјален: ајде да дознаеме заедно

На одборот наоѓаме а 6,67 дисплеј во FHD + резолуција и IPS технологија, заштитен со Горила стакло 5 во кој се наоѓа форумот за Предна камера од 16 мегапиксели.

Процесорот е новиот Snapdragon 720G со поддршка на Adreno 618 и оддел за меморија што смета 4/6 GB RAM и 64/128 GB внатрешна меморија со технологија UFS 2.1.

На задниот дел наоѓаме четириаголна камера што смета на:

  • Главниот сензор од 48 мегапиксели
  • Сензор со 8 мегапиксели за леќи со широк агол
  • Сензор 5 мегапиксели за макро леќи
  • Сензор 2 мегапиксели за пресметување на длабочината на полето

Задната камера на која можете да сметате останува висока поддршка за формат RAWзбогатен од Функција за боја во боја што ги поставува најдобрите параметри пред снимањето. Може да сметаат и главниот сензор и ултра широк агол Супер стабилизација, многу поефикасно од традиционалното електронско стабилизирање.

Уредот има димензии на 165,5 x 76,68 x 8,8 mm за тежина од 209 грама и нуди а P2i премачкување да се спротивстави на прскалната вода, корисно да се користи дури и кога врне дожд.

Секторот поврзаност се потпира на: недостасува двоен опсег WiFi, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, USB Type-C, FM радио, 3,5 милиметарски приклучок за слушалки и чип за NFC за плаќања. Таму батерија тоа е 5020 mAh и поддржува брзо полнење до 18W.

Исто така, забележително читач на отпечатоци, што е преместено во страничната рамка, интегрирано во копчето за ослободување на енергија.

Софтверот се заснова на MIUI 11 со Android 10.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!