ROOT веќе е достапен на Android Q [Foto]

ROOT веќе е достапен на Android Q [Foto]

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Инвеститорот на „Магиск“ објави неколку фотографии на кои се гледа како Android Q веќе го активира ROOT иако новата верзија на Android сè уште не е достапна

ROOT веќе е достапен на Android Q [Foto]

Магиск е фантастична апликација за Android што ви овозможува да добиете целосно управување со ROOT дозволи на Android и самиот инвеститорот објави дека го добив i ROOT дозволи на Android Q.

Познатата апликација која ви овозможува да скријте го ROOT од апликациите без да влијае на неговото функционирање, затоа е работи на Android 10 Q дури и ако експлоатацијата сè уште не е објавена, така што Google нема да ја затвори мааната.

Магиск ажурирана во верзијата 18.2затоа овозможете компатибилност исто така со Android 10 Q која е најновата верзија на оперативниот систем на Google, која ќе ја види светлината во текот на летото, но која всушност веќе е овозможена ROOT.

Веста беше дадена директно од инвеститорот он Ву, кој за неколку дена готви ROM на Google Pixel 3 Xl со интегрирање на ROOT, што како што реков сè уште не е достапно за јавноста. Па уште еднаш перете го Android со премногу леснотија, и секако нови граници се отворени за модернизација, со сите Алатки компатибилни со Magisk што затоа ќе ја види и светлината на Android Q.

Промена на v18.1

 • [General] Поддршка на ЕМУИ 9.0
 • [General] Поддржете ги уредите Кирин 960
 • [General] Поддршка до Android 4.2
 • [General] Најголема модернизација на основната шифра со кодови

Меџик менаџер со измени v7.0.0

 • Голем редизајн на UI!
 • Дај Маркдаун домашно (нема повеќе кабриозен веб-преглед!)
 • Поддршка до Android 4.1 (матичниот Magisk поддржува само Android 4.2)
 • Значително подобрување на перформансите за дезинфицирање на дневникот на Магиск
 • Поправете ги пост OTA скриптите за A / B уредите
 • Намалете ги употребите на меморијата при потврдување и потпишување на слика за подигање
 • Пад поддршка за Magisk пониска од v18.0

Каде да ја преземете најновата верзија на Магиск

Магиск е достапно за бесплатно симнување со кликнување на следниот линк кој ќе ве упати на официјалната нишка на XDA сонајновата верзија секогаш ажурирана.

Преземете ја АПК Магиск 18.1

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!