Samsung би можел да го лансира Galaxy S11 Lite

Galaxy S10 Mendapat Android 10 Beta dengan Satu UI: Semua Fitur Baru

Samsung Галакси S10 и Galaxy Note 10 се два многу добри телефони, но тие се прилично скапи. За среќа за оние од нас кои имаат буџет или на кои не им пречи што ги имаат најнапредните карактеристики, се чини дека Samsung ќе направи деби за поевтина опција.

Објавил Ишан Агарвал, сигурен возач кој ќе дојде на Твитер претстојната Galaxy Note е лесна како и Galaxy S10 / S11 Lite, со придружна приказна од DroidShout разгледајте повеќе детали за неговото тврдење.

Слушнавме за Лесна забелешка претходно од изворот со кој разговаравте SamMobile. Моделскиот број даден во двата статии за (наречен неофицијален) Забелешка 10 Lite – SM-N770F – натпревари, што идеално значи дека два различни извори разговарале со SamMobile и Agarwal, но исто така може да биде истиот извор да го повторат.

Како и претходната приказна на SamMobile, Agarwal и DroidShout не спомнаа ниту еден од овие модели кои доаѓаат на американскиот пазар, зборувајќи само за лансирање во Азија и во Европа.

Дека Galaxy Model Lite, со број SM-G770F, може да биде поевтина верзија на сегашниот Galaxy S10 или негов наследник во 2020 година, сметаше Galaxy S11. Во секој случај, Агарвал рече дека мобилниот телефон ќе ги споделува спецификациите со претстојниот Галакси А91, највисока спецификација на слушалката од телефонот на серијата А за буџетот на Samsung.

Одлуката да се направи поевтина верзија на двата најпознати модели не е изненадувачка. Цените за сериите Galaxy S и Galaxy Note се зголемија брзо во текот на изминатите неколку години, така што побарувачката за поприфатливи верзии за нив ќе се зголеми како одговор. Веќе има Galaxy S10e и редовна верзија на Galaxy Note 10, но по цена од 749 долари / 669 и 949 долари / 869 фунти соодветно, ова може да биде поевтино, но секако не е евтино.

Ако сте заинтересирани да дознаете повеќе за следниот предводник на Samsung, тогаш можете да го видите Галакси S11 страница за гласини.