Samsung и иконскиот моден бренд Том Браун соработуваат на Galaxy Z Flip Limited Edition

te-hangarau

Ви го претставуваме Galaxy Z Flip Thom Browne Edition: ексклузивно искуство за паметни телефони со мода.

Самсунг Електроникс копродукции, Рибар и Том Браун го открија денес Galaxy Z Flip Thom Browne Edition, ексклузивна соработка на водечките технолошки компании и иконскиот моден бренд во Newујорк. Edition Galaxy Z Flip Thom Browne Edition се заснова на новиот уред на Galaxy Z Flip на Samsung и со смел и траен стил на модната марка да испорача иновативно искуство со преклопен смартфон.

„Партнерството со Samsung за создавање на Galaxy Z Flip Thom Browne Edition е извонредна можност да се реорганизираат како потрошувачите се изразуваат преку своите паметни телефони“, рече Том Браун. „Ние го дизајниравме изданието Galaxy Z Flip Thom Browne Edition кога работев на мојата колекција, земајќи ги предвид пропорциите, индивидуалноста и естетиката, за да создадеме совршена комбинација на уметност и технологија. “

Galaxy Z Flip Thom Browne Edition е направен за оние кои не се плашат да се изразат и кои сакаат нивната технологија да биде икона како и облеката. Ги прикажува карактеристичните бои на брендот Том Браун во чакал сив ентериер, кој е земен директно од модната писта и ги нуди истите иновативни одлики како и Galaxy Z Flip. За да се заврши изгледот, специјалната верзија на изданието вклучува и Galaxy Tunas + y Galaxy Watch Active2 кој е специјално дизајниран.

„Работата со Том ни дава можност да го направиме овој елегантен уред поотпорен, со комбинирање на најновите технолошки иновации на Самсунг со естетиката на Том инспириран од нејзината облека: прецизно шиење, намерна употреба на материјал, висок стил што е целосно ваш“, рече Стефани Чои, постар потпретседател и шеф на глобалниот тим за маркетинг за бизнис на мобилни комуникации Samsung Electronics. „Galaxy Z Flip Thom Browne Edition е брак на нашата заедничка желба да ги израдуваме луѓето со најмали детали“.

Карактеристики на стилот и дизајнотСивиот костум Том Браун се претвора во елегантна надворешност на Galaxy Z Flip. Смартфонот со ограничено издание е првиот од ваков вид што е покриен во стакло, додека сè уште има мат изглед кој е мек на допир и лесен за држење. Класичното класично долго крило усвојува модерна форма со темно сива кожа телефонска обвивка, со карактеристична боја од потписот на Том Браун во средина.

И, кога е отворено, Galaxy Z Flip Thom Browne Edition открива подлабоки детали за дизајнот. Иконски ролетни, повикувања на естетиката на средновековните канцеларии во центарот на светот на Том Браун се појавуваат на екранот секој пат кога телефонот се вклучува и исклучува. Иконите за апликација, означени со класичен текст, ја создаваат основната униформност на Том Браун. И звучните сигнали (машина за пишување за тастатури, аналогни тонови за бирање, испакнатини на чевли на мермерни подови) прават единствена саундтракот за уредот. Персоналните позадини на Том Браун го спојуваат целото искуство.

Координирана гардеробаОд моментот кога ја отворија кутијата, нивните фанови на Галакси беа транспортирани во светот на луксузот и стилот. Како отворање фиока за откривање на голем број на скапоцености, лажната сива виткана хартија и карактеристичната боја на марката Том Браун создаваат комплетно ново модно искуство. Внатре, потрошувачите ќе го пронајдат Galaxy Watch Active2 со сива лента од кожа и персонализиран часовник Том Браун кој ви овозможува да ја персонализирате вашата благосостојба во стил. И за целосно поврзан изглед, Galaxy Z Flip Thom Browne Edition е опремено со појавување на сив Galaxy Tunas + за кохезивно и поврзано искуство при патување, како и кожна торба специјално дизајнирана за телефони со иконски стил Том Браун.

Ограничен број на уреди Galaxy Galaxy Flip Thom Browne Edition ќе бидат достапни на одредени пазари. Пред-нарачките за уредот ќе започнат на 14 февруари на Samsung.com и Thombrowne.com, како и на NET-A-PORTER и MR PORTER. Официјалното започнување ќе биде во март.