Samsung и Under Armour го презентираат Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition – Самсуа за новини во Латинска Америка

Samsung dan Under Armor hadir Galaxy Tonton Active2 Under Armor Edition - Samsung Newsroom Amerika Latin

Ексклузивното Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition е дизајнирано да понуди уникатно искуство што им помага на тркачите да ги постигнат своите фитнес цели

Самсунг Електроникс копродукции, Рибар и Под оклоп АД го претставува ексклузивното Under Under Armour Edition неодамна објавено од Galaxy Watch Active2. Тој Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition е нов вид паметен часовник, дизајниран за посветени тркачи, кои сакаат да ги преземат своите фитнес на повисоко ниво. Како продолжување на алијансата со Under Armor, Samsung ќе обезбеди искуство со трки кое е поврзано со предности на перформансите за да им помогне на тркачите да ги оптимизираат своите техники и да го намалат ризикот од повреди преку функции кои се достапни само во Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition.

„Дека Galaxy Watch Active2 Under Armour Special Edition ќе им помогне на луѓето да уживаат во нивното искуство во кариерата, да ја подобрат целокупната благосостојба и да се поврзат совршено со нивните дигитални уреди“, рече Вончол Чаи, постар потпретседател и раководител на тимот на производи за стратегија за комуникација на деловни активности на Samsung Electronics „Многу сум среќен што ја обединивме нашата урамнотежена здравствена филозофија со атлетските вештини под оклоп, специјално за корисниците на Галакси“.

Со уникатни функции како што се техничка обука во реално време базирана на каденција и пристап до најголемата светска фитнес заедница преку MapMyRun (1), искуството на екосистемот Galaxy Smartwatch нуди побрз увид во фитнесот, поинтуитивно тренирање и поцелосни сесии кои може да се пристапи директно од зглобот.

„На Under Armor, секој производ што го дизајнираме е дел од мисијата да ги натераме сите спортисти да ги подобрат своите перформанси, и веруваме дека е совршено во согласност со мисијата на Samsung да создаде производи што го збогатуваат животот на луѓето и да градат нова иднина“. коментира Пол Фипс, Дигитален директор. во Под оклоп. „Многу сме задоволни што продолживме да ги кршиме границите на перформансите и технологијата преку нашите односи со Samsung. Заедно, го трасираме патот кон иднината со совршено физичко и дигитално искуство. Воведувањето на Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition во комбинација со обувки поврзани со нашите UA HOVR и уникатното искуство MapMyRun ќе им помогне на тркачите да ги подобрат своите техники на трчање и на крајот нивните перформанси. “

Тренери за кариера се секогаш достапни

Самсунг и Под оклоп го претставуваат Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition - Самсуа за новини Латинска Америка 1

Тој Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition им нуди на корисниците обука во реално време за физичко и техничко уредување за да им помогне да ги зголемат своите кариери. Преку паметни податоци за часовници или поврзани чевли од „Под оклоп“, корисниците ќе видат коментари и ќе слушаат аудио сигнали за време на тренингот, што ќе помогне да се зголеми нивната брзина, да се задржи чекорот и да се продолжи патот до нивното освојување. климатизација цели.

Тој Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition ги охрабрува корисниците да постават специфични цели, како што се брзината, растојанието и времетраењето и ќе обезбеди аудио сигнали и хаптички повратни информации низ целата своја кариера. Со обука во реално време врз основа на податоците собрани од часовникот, корисниците ќе добијат целосен фидбек што ќе им помогне да ги прилагодат своите техники. По обуката, корисниците ќе добијат темелна анализа на техниките и деталните совети за обука на нивните паметни телефони, со целосна перспектива за кариера што не ја нудат други производи.

Алијанса со MapMyRun

Пред секоја трка, корисниците можат да постават персонализиран план за обука и да добијат совети за обука кои им помагаат да ги постигнат своите цели. Нејзиниот Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition вклучува бесплатно шестмесечно премиум членство на MapMyRun(2), со пристап до планови за обука што ги мотивираат да добиваат повеќе од секоја сесија. За време на сесијата, ексклузивниот дисплеј под часовник под оклоп ќе прикаже клучни податоци како што се отчукувањата на срцето, ритамот и техниката, така што корисниците можат да добијат статистика во реално време и да видат како напредуваат во однос на нивните планови. Кога се комбинираат со Галакси клучот, корисниците можат да се потопат во своите кариери со сигнали за аудио обука во одредени интервали: дополнителен притисок кон нивните цели. Кога се поврзани со вас паметни телефони, корисниците ќе можат да видат подетални извештаи за обука со дополнителни перспективи по нивните кариери.

Останете поврзани со секој чекор

Во 2019 година, сите чевли со високи перформанси Under Armor HOVR се беспрекорно поврзани со MapMyRun. Со компатибилни уреди со Samsung, корисниците можат да ги поврзат чевлите директно со паметните часовници на Samsung и да добијат исто ниво на обука и повратни информации директно од нивните екрани за часовници.

Ексклузивно на Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition, со комбинирање паметни часовници со чевли за возење поврзани со UA HOVR (3), корисниците ги добиваат најновите статистички податоци за должината на чекор и техничката обука во реално време. Деталните податоци и советите за конкретни подобрувања дадени од обувки и часовници ја прават секоја трка лична сесија за обука. Learnе научите повеќе, ќе ги подобрите вашите техники и ќе ги достигнете своите цели побрзо, како да водевте со вистински тренер.

Цели часови за изведба за трчање

Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition, дизајниран за специфични цели, доаѓа во лесен и спортски алуминиумски сад, со ексклузивно развиено бирање и две опции за големина: 44 мм со црна лента и 40 мм со сива лента Мод. Двете ленти се изработени со флуороеластомерен материјал (FKM) и имаат удобен дизајн, кој овозможува удобност што ќе ги оптимизира перформансите.

Во комбинација со напредните и ексклузивни ресурси на Galaxy Watch Active2, како што се новото ротирачко подлога за допир и IU One, Galaxy Watch Active2 Under Armor Edition им нуди на корисниците повеќе опции за дизајн и интуитивни контроли за да ги задоволат нивните климатизација и здравствени потреби. Лицето за часовник обезбедува јасен и привлечен интерфејс, а корисниците можат брзо да пристапат до апликацијата MapMyRun со еден допир. Лицето за часовници има анимиран дизајн Eclipse кој свети и се менува според времето, со добро дефиниран режим на време и датум, за да можете брзо да ги идентификувате и да започнете со трчање.

За повеќе информации за Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition, посетете вести.samsung.com/galaxy или www.samsungmobilepress.com.

Спецификации на производи

Категорија Карактеристика
Боја Црн и сив мод со флуороластомер (FKM)
Димензии и тежина Алуминиумска обвивка, модел од 44 мм: 44 x 44 x 10,9T, 30 g

Алуминиумска обвивка, модел од 40 мм: 40 x 40 x 10,9T, 26 g

Екран Модел 44 мм: Супер AMOLED 360 x 360 инчи (34 мм), секогаш прикажан во целосна боја, Corning® Gorilla® стакло DX +

Модел 40 мм: Супер AMOLED 360 x 360 1,2 мм (30 мм), секогаш прикажан во целосна боја, Corning® Gorilla® стакло DX +

Поводник Модел 44 мм: 20 мм (може да се размени)

Модел 40 мм: 20 мм (може да се размени)

Батерија Модел 44 мм: 340 mAh

Модел 40 мм: 247 mAh

Чипсет Exynos 9110 Двојно јадро 1,15 GHz
СО Тизен
Меморија 768MB + 4GB
Поврзаност Bluetooth® 5.0, Wi-Fi b / g / n, NFC

A-GPS / GLONASS / Galileo / BeiDou (4)

Сензор Монитор на отчукувањата на срцето (со 8 фотоодиоди), електрокардиограм (ЕКГ), акцелерометар (моќност до 32 g),

жироскоп, барометар, амбиентална светлина

Оптоварување WPC безжично полнење базирано на WPC
Издржливост 5 банкомат + IP68 / MIL-STD-810G
ЈУ 2 копчиња, рамка на допир (дигитална)
Компатибилност Samsung, други уреди со Android: 5.0 или повеќе, RAM меморија 1,5 GB или повеќе

iPhone: iPhone 5 и повисок, iOS 9.0 или повисок

* Сите ресурси на производот, функциите, спецификациите и другите информации дадени во овој документ, без ограничување, придобивките, дизајнот, цената, компонентите, перформансите, достапноста, спецификациите и можностите на производите, се предмет на промена без најава.

(1) Корисниците на Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition добиваат 6 месеци бесплатен пристап до членството на MapMyRun Premium.

(2) Достапноста на членството во MapMyRun Premium варира во зависност од земјата.

(3) Повратните информации во реално време се достапни на Galaxy Watch, Active и Active2 кога се комбинираат со чевли за трчање поврзани со UA HOVR.

(4) BeiDou не е вклучен во американската верзија.