Samsung: Првата претпоставка за официјална фотографија на Galaxy Note 10

Samsung: Erste mutmaßlich offizielle Bilder des Galaxy Note 10

На 7 август, Samsung го претстави Galaxy Note 10 во центарот Баркли во Бруклин, Newујорк. За прв пат во историјата на серијата, фаблетот ќе биде лансиран во две димензии. Сега е кружена првата официјална слика, детали за претстојниот врвен модел на Android, Galaxy Betrayed S10.

Рабовите на екранот се потенок

Фотографиите беа први за Твитер, 16-годишен ентузијаст во областа на инженерството Ишан Агарвал споделете го минатото со ексклузивни слики (меѓу другите од OnePlus7 Pro) можат да привлечат внимание кон себе. Предниот дел на Galaxy Note 10 прикажува многу потенок распрскувач на екранот од неговиот претходник Galaxy Note 9 (тест) и исто така споредено со Samsung Galaxy S10e, S10 и S10 + (тест) е повторно полнење овде со она што се нарекува односот на екранот на телото повторно Резултатот е скоро неограничен дисплеј АМОЛЕД кој одговара на оној за иглата за NoteSeri за кој се знае дека работи. Дури и во најновата генерација, работ на екранот е малку заоблен (назад во стил).

Трикратна камера зад себе

Значителни промени може да се забележат од задната страна: За прв пат Samsung не ја поставил единицата за камера на средина, новата тројна камера од Galaxy Note 10, од ​​друга страна, сега е поставена вертикално во горниот лев агол, додека блицот е на десната страна. Сензорот за отпечатоци не е тука, овој е како во случајот со Galaxy S10 и S10 + инсталиран директно на екранот.

слика 1 од 2

Почнувајќи од 7 август во две димензии и во две бои

Се очекува Galaxy Note 10 да се појави со 6,3 инчен екран, покрај тоа, Samsung е сè уште еден Galaxy Note 10+ со пакет од 6,7 инчи. Во однос на бојата, Samsung е повеќе класичен, официјалните слики ги прикажуваат само црните и сребрените модели. Најмалку пенкало за пенкало се чува во варијанта на сребро со впечатлива сина боја.