Samsung Galaxy A10s: нова базна линија со долг дијагонален екран и голема батерија

Samsung Galaxy A10s: garis dasar baru dengan layar diagonal panjang dan baterai besar

Samsung сè повеќе го диверзифицира својот каталог, каталог што се чини дека се расправа по загубата на семејството Galaxy J се апсорбира од Galaxy A, но кој на крајот продолжува да расте сè повеќе членови. Причината е што Корејците сега произведуваат модели со презимиња Е и С, како Samsung Galaxy A10s Само што слета.

И, како што се очекуваше, тоа е Galaxy A10s Тој се рангира како најмоќниот мобилен телефон во целата линија на Галакси А. Кореја, иако веруваме дека е исто така најекономична. Мобилен телефон со капацитет за сите СИМ картички, со заден читач на отпечатоци и со софтверот One UI кој е карактеристичен за Samsung. Но, тоа е многу повеќе Галакси А10, и ќе ве известиме подоцна.

Технички лист Samsung Galaxy A10s

Samsung Galaxy A10s

Екран

Процесор

Верзија

Задна камера

Предна камера

Софтвер

Димензии и тежина

Батерија

Поврзување и звук

Другите

6,2 инчен TFT LCD екран
HD + на 1.520 x 720
Екран со V-екран

Осум јадра на 2GHz и 1,5GHz

2 GB / 32 GB
МикроSD до 512 GB

13 мегапиксели f / 1.8
2 мегапиксели f / 2.4

8 мегапиксели f / 2.0

Пита со Android 9
Едно интерфејс

156,9 x 75,8 x 7,8 мм
168 грама

4.000 mAh

Двоен 4G
WiFi 4
Bluetooth 5.0
GPS
3,5 мм џек
FM радио

Заден читач на отпечатоци

Основен модел за корисници кои не се премногу барани

Samsung Galaxy A10s

Како што рековме претходно, Samsung Galaxy A10s е најосновниот телефон во телефонот Галакси А, а процесорот го покажува Егзинози од осум јадра на 2GHz, со неоткриен модел, поддржан од 2 GB RAM и 32 GB внатрешно складирање. Може да го прошириме комплетот со microSD до 512 GB, да.

Екранот е Samsung Infinity-V, што значи дека зборуваме за TFT LCD и за кривата на формата на капката на вода на врвот. Дијагонала од 6,2 инчи и HD + резолуција, со 1.520 x 720 пиксели за 19: 9. Читателот на отпечатоци не пристигнува на дното на екранот, но на задниот дел од телефонот, иако однапред ќе го отклучиме оригиналното лице за Android Pie, овде маскирано под One UI.

Новиот телефон за економија на Кореја има двојна камера и читач на отпечатоци

Во делот за фотографија наоѓаме Главната камера од 13 мегапиксели на задниот дел со објектив f / 1,8 и секундарниот сензор од 2 мегапиксели со f / 2.4 леќи за длабоко читање. На предната страна, 8 мегапиксели со f / 2.0 леќи за селфи и AI поддршка за мобилна телефонија, иако засега не е познато какви функции можат да се уживаат за автопортрети.

Samsung Galaxy A10 пристигна со Внатрешна батерија од 4.000 mAh и не може да се отстрани, без брзо или безжично полнење и покрај FM радио, има и двојни 4G, WiFi 4, Bluetooth 5, GPS со GLONASS и 3,5 милиметарски приклучок за слушалки. Неговите димензии се 156,9 x 75,8 x 7,8 мм и има тежина од 168 грама.

Верзија и цена на Samsung Galaxy A10s

Галакси боја A10s

Новиот мобилен телефон Samsung пристигна, барем првично, со единствена конфигурација на RAM меморија и внатрешно складирање. Освен идните промени во моделот, можеме да го добиеме со 2 GB RAM меморија и 32 GB внатрешно складирање четири бои: сина, зелена, црвена и црна. Цените ќе бидат објавени на локално ниво, затоа чекаме да видиме дали овој чекор на Галакси А10 е на Европа.

  • Samsung Galaxy A10s со 2GB / 32 GB: цената не е потврдена

Преку | Samsung

Samsung Share Galaxy A10s: нова базна линија со долг дијагонален екран и голема батерија