Samsung Galaxy A70s е поблизу: неговите карактеристики се филтрираат

Samsung Galaxy A70s lebih dekat: karakteristiknya disaring

Samsung Galaxy A70s е поблизу: неговите карактеристики се филтрираат 1Samsung Galaxy A70 се покажа како бестселер за компанијата, барем така се допадна онлајн продавниците Amazon или eBay. Тоа е она што се случи откако јужнокорејскиот производител започна да работи со неговиот наследник. Се повикуваме на Samsung Galaxy A70s, единствениот терминал за кој знаеме сега е дека ќе има камера од 64 мегапиксели. Благодарение на новото филтрирање преку веб-страницата на Geekbench Сега можеме да ги дознаеме сите технички карактеристики, и процесорот и количината на RAM меморијата.

Зачленете се за да добиете најнови технолошки новости во вашето поштенско сандаче. Willе ви испратиме по една е-пошта на ден со резиме на наслови, трикови, споредби, прегледи објавени на нашата веб-страница.

Услуги понудени од Mailchimp

Samsung Galaxy A70s: исти карактеристики како и Galaxy A70

Или барем тоа го покажува последната филтрација на терминалот. Како што можеме да видиме на сликата подолу, Galaxy A70s ќе ја имаат истата конфигурација како и нејзината сестра.

Резултат на Samsung Galaxy A70 во Geekbench.

Поточно, новиот среден опсег на Samsung ќе биде изводлив Истиот процесор Snapdragon 675 е потпишан од Qualcomm со 6 GB RAM меморија и капацитет на внатрешно складирање што може да започне со 128 GB. Под целата шасија ќе го најдеме Android 9 Pie, што нè тера да помислиме дека презентацијата може да биде поблиска отколку што претходно се мислеше.

Што се однесува до останатите карактеристики, сè покажува дека ќе има лист што е многу сличен на оној на Galaxy A70, со 6,7-инчниот AMOLED екран е веднаш до батеријата од 4500 mAh. Онаму каде што се очекува значително подобрување во врска со второто е во делот за фотографија. Вчера компанијата ја лансираше првата 64 мегапикселна камера од Xiaomi, камера што конечно може да стигне до среднокорејската компанија од Јужна Кореја со помош на Galaxy A70, иако не се исклучува дека тој конечно избра традиционален сензор од Sony 48 мегапиксели.

На крајот на краиштата, она што го знаеме е тој терминал тоа нема да значи еволуција против Galaxy A70 служеше кон средината на годината. Во отсуство на информации за дизајнот или димензиите на екранот, најверојатно е верзија наменета за фотографски цели, како што е, делумно, Samsung Galaxy A80 со механизам за реверзибилна камера.

Ресурси | Гејкбенш

Други вести за … среден опсег, Samsung Galaxy A