Samsung Galaxy F, паметен телефон за виткање е вистински: официјални фотографии и видеа

Samsung Galaxy F, паметен телефон за виткање е вистински: официјални фотографии и видеа

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Со видео прикажано директно од Samsung, се открива Galaxy F, преклопен смартфон кој сепак е многу различен и тенок во споредба со она што се гледа досега. Пристигнувајќи веќе на MWC 2019?

Samsung Galaxy F, паметен телефон за виткање е вистински: официјални фотографии и видеа

После изрез и дупката, трендот во 2019 година е и ќе биде јас уреди за преклопувањеи ако сите производители работат на тоа што поскоро да ги претстават своите уреди, Samsung, Xiaomi е Хуавеи сите би можеле да тепаат на време, презентирајќи ги своите уреди веќе за време на MWC 2019 во Барселона кон крајот на февруари.

На Samsung Galaxy F во меѓувреме се покажува во а Видео, каде што се прикажани сите футуристички технологии, вклучувајќи го и преклопен смартфон што покажува нова верзија, со преклопен дисплеј внатре, и класичен однадвор. Прототипот на Galaxy Fold или Galaxy F се покажува во видеото формализирање всушност, уредот што ќе биде претходник на сите преклопени модели на Samsung во наредните години.

По прототипот, работејќи, но со груб дизајн, ова се чини многу тенко и со браздата внатре и не надвор како што се гледа досега, што би овозможило да се користи во две ситуации, како паметен телефон и како таблет „буквално“ отворање ” уредот.

Покрај тоа, двете отворени области изгледаат многу тенки и не се дебели како сите модели што се гледале претходно, всушност нудејќи гокористете како мала таблета.

Исто така овде цени од скоро 2.000 евра иако отсекогаш се зборувало за околу 1.600 евра дури и ако 4 билети од 500 евра изгледаат највисоки.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!