Samsung Galaxy M30 со лансирана батерија од 6.000 mAh; Телефон за буџет на Галакси М10 со откриен панел супер AMOLED: Означи

Samsung Galaxy M30s With 6,000mAh Battery Launched; Galaxy M10s Budget Phone With Super AMOLED Panel Revealed: Highlights

Откриени се Samsung Galaxy Price M30 во Индија и Samsung Galaxy Price M10 во Индија. Galaxy M30s има многу одлични карактеристики, вклучувајќи голема батерија од 6.000 mAh, екран Super AMOLED и три поставки за задната камера. Како што сугерира името, Samsung Galaxy M30 е најновата верзија на Samsung Galaxy M30. Samsung на овој настан го лансираше и Galaxy Smartphone M10 Galaxy, кој е првиот паметен телефон под Rs. 10,000 за функцијата на панелот на екранот Super AMOLED според Samsung.

Еве како директно да го гледате настанот за лансирање Samsung Galaxy M30.

Спецификации на Samsung Galaxy M30s

На настанот за лансирање, Samsung го детализираше екранот на Samsung Galaxy M30s Infinity-U 6.4-инчен дисплеј, кој има супер AMOLED панел. Компанијата, исто така, рече дека функцијата Widevine L1 за сертификација за репродукција на HD содржини на Netflix, Amazon Main Video и други услуги. Како што споменавме, Samsung Galaxy M30 ќе се испорачува со многу голема батерија од 6.000 mAh. Тој Galaxy M30 ќе работи со Samsung One UI, базиран на Android 9.0 Pie.

Samsung исто така детално детали дека Galaxy M30 има функција за подесување на три задни фотоапарати, со главна камера од 48 мегапиксели, камера со леќи со широк агол од 8 мегапиксели и камера со длабочина од 5 мегапиксели. Има предна камера од 16 мегапиксели. На Samsung Galaxy M30s се напојува со окта-јадрен Samsung Exynos 9611 SoC, со ARM Mali G72 MP3 GPU. Доаѓа во две варијанти, 4 GB RAM (LPDDR4X) + 64 GB складирање (UFS 2.1) и 6 GB RAM + 128 GB меморија. Складирањето може да се прошири преку microSD картичка (до 512 GB).

Samsung Galaxy M30s ќе биде достапен во Opal Black, Sapphire Blue и Pearl White.

Samsung Galaxy M30 Цена во Индија

Samsung Galaxy Цената на M30 во Индија 2019 година е РС. 13.999 за варијанти на складирање од 4 GB RAM / 64GB и Rs. 16999 за варијантата за складирање 6 GB RAM / 128 GB. Samsung Galaxy M30 ќе биде достапен на онлајн продавниците Amazon, Индија и Samsung почнувајќи од 29 септември.

Спецификации на Samsung Galaxy M10

Samsung Galaxy M10s е ефтин паметен телефон со екран Super AMOLED и Самсунг тврди дека е првиот паметен телефон под РС. 10,000 за функцијата на панелот AMOLED. Дека Galaxy M10s има HD екран + 6,4 инчи. Се напојува со Exynos 7884B SoC и има батерија од 4.000 mAh со поддршка за брзо полнење од 15W. Има скенер за отпечатоци од прсти што е поставен на задниот дел. Има главен сензор од 13 мегапиксели и 5-мегапикселен ултра широк сензор на задниот дел. На предната страна, има селфи-камера од 8 мегапиксели. Доаѓа во две варијанти на бои, наречени Синиот камен и црното пијано.

Samsung Galaxy M10 Цена во Индија

Samsung Galaxy M10 Цена во Индија за варијантата за складирање 3 GB RAM / 32 GB е РС. 8,999. Samsung Galaxy M10 ќе биде достапен на онлајн продавниците Amazon, Индија и Samsung почнувајќи од 29 септември.