Samsung Galaxy Note Варијанта црвено, зелено истекување, Galaxy Note 10+ 5G 3C совети за наведување поддршка за полнење 25W

Samsung Galaxy Note 10’s Red, Green Colour Variants Leaked, Galaxy Note 10+ 5G 3C Listing Tips 25W Charging Support

Samsung Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ се појавија на многу протекувања досега, покажувајќи уреди од сите агли и варијанти на бои. Сега, се појави повеќе официјално прикажување на Galaxy Note 10 преку Интернет, тврдејќи дека го нудиме нашиот прв поглед на црвените и зелените варијанти на мобилниот телефон. Исто така, пред нарачките за претстојните предводници на Note ќе започнат на 7 август, истиот ден кога и официјално ќе бидат лансирани двата телефони. Освен тоа, мобилен телефон од серија Galaxy Note 10, осомничен како Galaxy Note 10+ 5G, е виден на базата на податоци 3C со полнач од 25W зад неа, а се појави и на Geekbench.

Наводно официјализирање од Galaxy Note Досега 10 прикажани две претстојни предводници во избор на сребрени и црни градиенти, но две други бои сега се појавуваат на Интернет. WinFuture сподели слика на Galaxy Note 10, завиткана во црвена боја, која повеќе личи на темно розова боја. Нема збор за тоа дали овој избор на боја ќе биде официјално пуштен во продажба, но се наведува дека е достапен само во неколку земји. Оваа специфична варијанта ќе дојде со тоа што S Pen ќе покаже профил во боја кој е идентичен со самиот мобилен телефон.

Опцијата за црвена боја се очекува да биде достапна и за Galaxy Note 10+. Samsung се шпекулира дека лансира два телефони и во сина и зелена боја. Чудно, второто се појави на Интернет во форма на наводен печат, благодарение на доверливите информации на Слешлекс. Варијантата Galaxy Note во зелена 10 е прикажана со градиентски дизајн кој се менува помеѓу зелената во горниот регион и сината боја во долниот дел на задниот дел, додека Пена S покажува и соодветна зелена боја. Сепак, некои извештаи велат дека зелената варијанта на овој телефон е лажна, затоа направете го ова со нотка сол.

Пресот што наводно го направил зелениот варијантен печат на Galaxy Note 10 има граден дизајн
Фото кредит: Твитер / @xiaomishka

Покрај тоа, извештајот на „SamMobile“ тврди дека пред-нарачките „Galaxy Note 10“ и „Galaxy Note 10+“ ќе започнат на 7 август, истиот ден кога двата уреди официјално демаскирани во компанијата Galaxy Event што сè уште не е отворена. Што се однесува до достапноста на пазарот, телефоните од серијата Galaxy Note 10 се очекува да бидат лансирани на 23 август. Во меѓувреме, Самсунг веќе започна да прави резервации за телефонот Galaxy Note 10 во САД со понуда за размена.

Покрај тоа, мобилните телефони на Samsung кои го носат бројот на моделот SM-N9760, за кој се претпоставува дека е Samsung Galaxy Note 10+ 5G, добија задолжително одобрение 3C (задолжителен сертификат за Кина) во Кина. Страницата за сертификација на мобилниот телефон 3C, за прв пат ја виде MySmartPrice, покажува дека овој телефон ќе понуди поддршка за брзо полнење до 25W (9V / 2.77A). Ова е веројатно истиот телефон што излегол минатата недела, а наводно ќе поддржи полнење од 45W, благодарение на помоќниот полнач што ќе се продава одделно.

Конечно, на Geekbench е виден уште еден телефон со Samsung кој носи број на модели SM-N976N кој спакува внатрешен Exynos 9825 SoC спарен со 12 GB RAM меморија. Телефонот за кој станува збор ќе биде Galaxy Note 10+ 5G. Но, според тајните информации на Суданшу Амборе – кој беше првиот што го откри списокот Гејкбенш – SM-N976N е стандард на Galaxy Note 10, а не на 5G варијантата. Претходно овој месец, Galaxy Note 10 беше виден и на платформата за споредување споменати претходно за да го спакува истиот процесор, но ќе варира затоа што некои региони ќе добијат варијанти на телефони што работат со Snapdragon 855.