Samsung Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ пристигнуваат на Amazon

Samsung Galaxy Note 10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Samsung Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ на Amazon Италија. Каде да ги купите Samsung Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ по најдобра цена?

Samsung Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ Amazon

Како што сигурно ќе прочитате на страниците на нашата страница, новиот врв на опсегот беше официјално претставен вчера вечер Samsung Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+.

Во случај да ги промашите посветите написи, пронајдете ги подолу за погодност:

Потоа, во посветен напис, видовме и а детална споредба помеѓу Samsung Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ да се разбере аналогии и разлики.

Сега, сепак, јас посочувам дека Samsung Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ веќе пристигнале во рекордно време Амазон Италија, иако очекуваниот датум за испорака е тој на 23 август 2019 година.

Во меѓувреме, заинтересираните корисници можат да обезбедат една од единиците да ја примат дома првиот ден.

Еве ги различните верзии достапни:

  • Samsung Galaxy Note10 6,3 ″ дисплеј, Аура Сјај, 256 GB, 8 GB RAM, батерија од 3.500 mAh, 4G, Двојна СИМ, Паметен телефон, Андроид 9 пита [Versione Italiana] 2019 година: 979 евра
  • Samsung Galaxy Note10 + 6,8 ″ дисплеј, Аура црна, 256 GB Запалива, 12 GB RAM меморија, батерија од 4.300 mAh, 4G, двојна СИМ, паметен телефон, Android 9 Pie [Versione Italiana] 2019 година: 1.129 евра

Верзијата од 6,3 инчи е достапна и во двете сребрена и црна боја, а Амазон во листот со податоци го утврдува тоа испораката е загарантирана на денот на излегување.

Забелешката 10+, од друга страна, е достапна во двојна SIM верзија во истите бои.

Главните разлики меѓу двата уреди треба да се најде во присуство на сензорот ToF за камерата и батеријата од 4300 mAh, како и очигледно 12 GB RAM меморија и 6,8-инчен екран.

И кој ќе го купите помеѓу двајцата? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Ве потсетувам дека за 1-2 месеци очекуваме а пад на цената од најмалку 200/250 евра за двата модели. Ако не брзате, ве советувам да почекате барем до средината на септември за да заштедите многу пари на овие врсти.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!