Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+, цени кај превозниците и продавниците

Samsung Galaxy Note 10 dan Note 10+, harga di operator dan toko

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+, цени на превозниците и продавниците 1Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+ веќе можат да се купат во Шпанија преку разни оператори во нашата земја или во специјализирани продавници. И портокалот и Водафон, Јоиго и Мовистар веќе имаат уреди за купување, како со готовински плаќања така и со можност за плаќање на рати по една од стапките. Цените се разликуваат малку од една компанија или друга, па затоа е најдобро да скратиме сè што е можно подобро за да најдеме опција што ве интересира. Прочитајте дали сте заинтересирани да ги знаете сите цени на превозниците и продавниците за белешка 10 и белешка 10+

Зачленете се за да добиете најнови технолошки новости во вашето поштенско сандаче. Willе ви испратиме по една е-пошта на ден со резиме на наслови, трикови, споредби, прегледи објавени на нашата веб-страница.

Услуги понудени од Mailchimp

Технички лист

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Note 10
Екран 6,8-инчен динамичен AMOLED, резолуција Quad HD + 3.040 x 1.440 пиксели, екран за бесконечност-O, компатибилен со HDR10 + 6,3-инчен динамичен AMOLED Infinity-O, Full HD + резолуција од 2.280 x 1.080 пиксели, компатибилен со HDR10 + слики
Главна соба Главниот сензор е 12 мегапиксели и променлива решетка f / 1.5
Ултра широк 16MP сензор со амплитуда од 123 степени и F2.2
Сензор со широк агол од 12 MP со двојни отвори F1.5 и F2.4, телефонски сензор OIS 12 мегапиксели, F2.1 и OIS (2X оптички зум) Камера за мерење на VGA длабочина со F2.1
Триен сензор:
Главен 12 MP со променлива решетка f / 1.5-f / 2.4, OIS
· Ултра широк агол (123º) од 16 MP со отвор f / 2.2
· Телефото леќи со 12 MP со отвор f / 2.1, ОИС
Камера за селфи 10 мегапиксели AF, F2.2, Full HD видео 10 пратеник со решетка f / 2.2, Автоматски фокус
Внатрешна меморија 256 или 512 GB 256 GB
Продолжување микроСД до 1 ТБ Не
Процесор и RAM меморија Samsung Exynos 9825 7 nm и 8 јадра на 2,7 GHz (2,7 GHz + 2,4 GHZ + 1,4 GHz)
ARM Mali-G76 MP12 графички процесор, 12 GB RAM меморија
Exynos 9825, 8 GB RAM меморија
Батерија 4.300 mAh со брзо полнење и брзо безжично полнење 3.500 mAh со брзо полнење и заедничко безжично полнење
Операционен систем Пита со Android 9 Пита со Android 9.0
Врска BT 5.0, GPS, USB Type-C, NFC, 802.11ac двоен опсег WiFi 4G LTE Cat.20, WiFi 802.11ax, Bluetooth 5.0, ANT +. USB Тип C, NFC, GPS
СИМ наноСИМ наноСИМ
Дизајнот Метална рамка и задно стакло, IP68 сертификат, читач за отпечатоци од екранот, препознавање лице

Боја: сина, розова, црна и кафеава

Метална рамка со шофершајбна и грб, боја: Аура Вајт, Аура Блек, Аура Сјај
Димензија 161,9 x 76,4 x 8,8 мм, 201 грама 151 x 71,8 x 7,9 mm, 168 грама
Омилена функција П пенкало
Компатибилен со читачите на отпечатоци од Samsung DeX на екранот
П Пенот се подобрува
Читач на отпечатоци од екранот
IP68 препознавање и заштита на лице
Датум на издавање Официјално започнување на 23 август
Пред-купувањето е активирано
Официјално започнување на 23 август
Пред-купувањето е активирано
Цена 1.020 евра верзија од 256 GB и 12 GB RAM меморија

1.210 евра верзија 512 GB и 12 GB RAM меморија

960 €

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+ со Водафон

На 23 август, официјалниот ден на лансирање на уредот, Водафон ќе им даде можност на своите клиенти да добијат Samsung Galaxy Note 10 или Note 10+ како со рати, така и со зголемено ниво на финансирање. Во случајот со црвениот оператор, освен моделот 4G, 5G верзијата на Note 10+, нешто што не се случи со Orange.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G

Покрај 5G конективност, оваа Белешка 10+ 5G вклучува 12 GB RAM меморија и 512 GB складирање. Цената со една исплата без бесмртност на Водафон е 1.310 евра. Со една од стапките, 43,50 евра мора да се плаќаат месечно за 24 месеци со неограничен тотал, 45 евра со преостанатиот Неограничен, и 48 евра со неограничено без влакна, додека преостанатите цени (мини и екстра) остануваат на 48 евра месечно и првична исплата од 79 евра.

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+, цени кај превозниците и продавниците 2Потоа ве оставаме со сите детали за тоа што ќе завршите правилно да пресметувате ДДВ и во првичните и во месечните плаќања.

 • Мини: 200 минути + 3 GB за податоци: 71 евра месечно + авансно плаќање 79 евра
 • Дополнители: неограничени повици + 6 GB за податоци: 81 евра месечно + 79 евра авансно плаќање
 • Неограничен број: неограничени повици + неограничен GB со максимална брзина од 2MB: 89 евра месечно
 • Супер Неограничен број: неограничени повици + неограничена GB со максимална брзина од 1MB: 94 евра месечно
 • Неограничен број на вкупно: неограничени повици + неограничена GB со максимална брзина: 98 евра месечно

Да ви дадам идеја, со One Unlimited Total ќе платите 1,152 € по две години за терминалот.

Samsung Galaxy Note 10+ со 256 GB

Одржува најголем дел од карактеристиките на моделот 5G, со исклучок на поврзаност, што во овој случај е 4G + до 2 GB, Samsung Galaxy Note 10+ Vodafone со складирање 256 GB Ова може да се набави со заштеда до скоро 140 евра доколку изберете да плаќате рати. Доколку претпочитате плаќање во готовина, треба да се соочите со 1,110 €. Бидете внимателни затоа што чини повеќе од трошоците за да го добиете преку Samsung или во продавницата. Цените се како што следува:

 • Мини: 200 минути + 3 GB за податоци: 66 евра месечно + авансно плаќање 79 евра
 • Дополнителни: неограничени повици + 6 GB за податоци: 76 евра месечно + 79 евра авансно плаќање
 • Неограничен број: неограничени повици + неограничен GB со максимална брзина од 2MB: 84 евра месечно
 • Супер Неограничен број: неограничени повици + неограничена GB со максимална брзина од 1MB: 89 евра месечно
 • Неограничен број на вкупно: неограничени повици + неограничена GB со максимална брзина: 93 евра месечно

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+, цени кај превозниците и продавниците 3Samsung Galaxy Note 10

Стандардниот семеен модел на Note RAM трим од 12 до 8 GB и нуди единствен капацитет за складирање од 256 GB. Доколку го купите со рата со Водафон, можете да заштедите околу 110 € во однос на официјалната цена.

 • Мини: 200 минути + 3 GB за податоци: 61 евра месечно + авансно плаќање 79 евра
 • Дополнителни: неограничени повици + 6 GB за податоци: 71 евра месечно + 79 евра авансно плаќање
 • Неограничен број: неограничени повици + неограничен GB со максимална брзина од 2MB: 79 евра месечно
 • Супер Неограничен број: неограничени повици + неограничена GB со максимална брзина од 1MB: 84 евра месечно
 • Неограничен број на вкупно: неограничени повици + неограничена GB со максимална брзина: 90 евра месечно

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+ со Movistar

Movistar додава во својот каталог на Белешка 10 и Белешка 10+, вклучувајќи промоции. До 4 септември операторот нема да примени комисија Преку телефонско финансирање. Цената на уредот со единечна исплата е 960 €

Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10 е достапен со Movistar во црна или сребрена боја за 960 евра со единечна исплата. Благодарение на промоцијата, може да се постигне преку промоции преку Интернет во 36 рати од 26,64 евра месечно, 30 рати од 32 евра месечно или 24 рати од 40 евра месечно по секоја цена. Забележете како се утврдени цените со 24-месечно финансирање.

 • Договор 2: 50 минути за повици + 2 GB: 55 евра месечно
 • Договор 5: 150 минути за повици + 5 GB: 65 евра месечно
 • Договор за 5 плус: неограничени повици + 5 GB: 70 евра месечно
 • Договори за 20 плус: неограничени повици + 20 GB: 85 евра месечно

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+, цени кај превозниците и продавниците 4Samsung Galaxy Note 10+ 256GB и 512 GB

Цената на ратите на Galaxy Note 10+ со 256 GB ќе биде 36 рати од 30,81 евра месечно, 30 рати од 37 евра месечно или 24 рати од 46,20 евра на дополнителен месец за секоја од стапките. Со 512 GB цената на ратите ќе биде 36 рати од 33,58 евра месечно, 30 рати од 40,30 € месечно или 24 рати од 50,40 € месечно. Ги прегледуваме цените + стапките на терминалот со двегодишно финансирање.

 • Договор 2: 50 минути за повици + 2 GB: 61,20 € месечно (256 GB) / 65,40 (512 GB)
 • Договор 5: 150 минути за повици + 5 GB: 71,20 евра месечно (256 GB) / 75,40 (512 GB)
 • Договор за 5 плус: неограничени повици + 5 GB: 76,20 евра месечно (256 GB) / 80,40 (512 GB)
 • Договори за 20 плус: неограничени повици + 20 GB: 91,20 евра месечно (256 GB) / 95,40 (512 GB)

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+ со портокал

Портокал беше еден од првите оператори кои ја започнаа новата претпродажба на Samsung Galaxy Note 10. Запомнете дека стапките „Go On“, „Go Up“ или „Go“ (Top) имаат месечна цена од 30, 36 и 48 евра. Сепак, имате попуст од 50 проценти за 3 месеци. Овие три стапки имаат неограничени повици + 10, 20 или 40 GB. Нивните цени со двегодишно ниво на финансирање се следниве во зависност од моделот.

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+ со цени

 • Samsung Galaxy Note 10 со Go On, Go Up и Go Највисоки цени: 22,75 евра месечно по телефон + 250 евра авансно плаќање. Заштедувате 164 евра во врска со терминалот во готовински плаќања
 • Samsung Galaxy Note 10+ 256 GB со највисоки цени на Оди, Оди и Оди: 24,50 € месечно преку телефон + 280 евра авансно плаќање. Заштедувате 242 евра во врска со терминалот со готовински плаќања
 • Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB со врвни, појди и оди Највисоки цени: 26,25 € месечно преку телефон + 310 € со авансно плаќање. Заштедувате 270 евра во врска со терминалот со готовински плаќања

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+ со Yoigo

Yoigo обложувал за сега на Samsung Galaxy Note 10+ во својата 256 GB верзија. Не знаеме дали ќе додадете повеќе модели на Note 10 во вашиот каталог, замислуваме. И покрај тоа што на операторот не му е потребна авансно плаќање, ако ве присили да извршите конечна исплата од 260 евра ако сакате да го одржите терминалот штом ќе заврши вечноста. Прочитајте понатаму за да дознаете сите детали за тоа што ќе плаќате секој месец земајќи го предвид ДДВ.

 • Сто 2 GB: 100 минути + 2 GB (14 евра месечно): Комисијата отвора 50 евра + мобилен за само 40 евра месечно + конечна исплата од 260 евра
 • Сто 5 GB: 100 минути + 5 GB (19 евра месечно): Комисијата отвора 50 евра + мобилна само 44 евра месечно + конечна исплата од 260 евра
 • 8 GB без крај: неограничени повици + 8 GB (27 евра месечно): Комисијата отвора 50 евра + мобилен за само 50 евра месечно + конечна исплата од 260 евра
 • 30 GB без крај: неограничени повици + 30 GB (32 евра месечно): Комисијата отвора 50 евра + мобилна само 52 евра месечно + конечна исплата од 260 евра

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+, цени кај превозниците и продавниците 5Цена на Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+ во продавницата

Samsung Galaxy Note 10 и Note 10+ сега се достапни за купување однапред на официјалната веб-страница на Samsung. Испораките ќе започнат од 23 август, што е само за неколку дена. Тие исто така може да се најдат на редовни трговски канали, како што се Медиа Марк, Англиски Основни, Фнак или Телефонска куќа. Цената на стандардната верзија е 960 евра. Веќе знаете дека станува збор за единечен модел со 8 GB RAM меморија и 256 GB внатрешно складирање (не може да се прошири).

За него Galaxy Note 10+ од 256 GB складирање и 12 GB RAM меморија мора да платат 1.020 евра. Од своја страна, Оној со 512 GB простор и 12 GB RAM е со цена од 1.210 евра. Сепак, Забелешка 10+ ако можете да го проширите вашиот капацитет со користење на microSD картичка до 1TB.

Други вести за … Movistar, Samsung Galaxy Note, Vodafone