Samsung Galaxy Note 10 + (Плус) Видеоотворник на Интернет!

Samsung Galaxy Note  10 + (Plus) Video Pembuka Kotak Online!

Видео отворач за Samsung Galaxy Note 10 + (Plus). Со својот импресивен дизајн, висока опрема и иновативни карактеристики, Samsung Galaxy Note 10+ е несомнено еден од најамбициозните модели на предводниците оваа година. Без дополнително рекламирање, Galaxy Note Ајде да оставиме со видео во кое се отвора 10-та рубрика. Забавувај се!

Samsung Galaxy Note Нов член на семејството Белешка 10 и Забелешка 10 +одржана во Newујорк на почетокот на овој месец. Урната 2019 година настан

Дизајнот и спецификациите, како и привлекуваат многу внимание со турските понуди Samsung Galaxy Note 10 Една од првите публикации што доживеа семејство таминдир Тој има. Сега видео за отворање на кутијата.

Семејство брат Galaxy Note 10 +Ние ослободуваме желатин за вас; Но, прво, новиот предводник на Samsung го нуди она што им го нуди на корисниците, да се потсетиме уште еднаш. Ова е карактеристика Samsung Galaxy Note 10 Plus.

Samsung Galaxy Note 10 + (Plus) Функција

Samsung Galaxy Note 10+ нè пречекува со 6,8 инчен HDR екран кој нуди резолуција од 1440 x 3040 пиксели. Со импресивен сооднос на приказ / случај од 92,23 проценти, овој паметен телефон е заштитен со Corning Gorilla Glass 6.

Galaxy Note Зад 10+ 12MP + 12MP + 16MP Монтирајте три камери хоризонтално. Поддржувајќи 3D TOF технологија, оваа камера има многу други карактеристики, вклучувајќи режим на портрет, брз фокус, вештачка интелигенција, откривање на сцена и говорни команди. Кога ротирате предниот дел на уредот 10МП резолуција на селфи фотоапарат. Камера со отвор F2.2, Резолуција од 2160p видеото.

Силата е 7 нанометри Snapdragon 855 + / Exynos 9825 Samsung прифаќа чипсет за Galaxy Note Доаѓа со опции за складирање 10+, 12 GB и 256/512 GB.

Samsung е достапен во сина, црна и бакарна боја. Galaxy Note 10 +, 11.399 долариЦените започнуваат од африканс 23 августBeе бидат достапни на

Samsung Galaxy Note 10 + (Plus) Видео кутија за отворање видео