Samsung Galaxy Note10 Plus станува најдобриот телефон со фотоапарати во 2019 година

Samsung Galaxy Note10

Крај на владеењето на Хуавеи. До понатамошно известување. Анализа на DxOMark од Samsung Galaxy Note10 Plus го прави новиот смартфон Samsung за најдобар телефон со камера во 2019 година. Барем засега, според експертите за фотографија од медиумите споменати погоре. Huawei P30 Pro го загуби водството и Samsung е најдобар оваа година не знаејќи за други мобилни телефони како што е Huawei Mate 30 Pro или новиот iPhone 2019, надвор од Google Pixels.

Samsung Galaxy Note10 Plus е посветен на систем со четири леќи. Трикратни леќи заедно со сензорот ToF Да се ​​зголеми длабочината. Главните леќи од 12 MP со променлива решетка f / 1.5 и f / 2.4, вториот 12 мегапикселен телефото сензор со отвор f / 2.4 опремена со ултра-широк (широк агол) од 16 MP со отвор f / 2.2. И, конечно, сензорот VGA ToF со f / 1.4 и Samsung го нарече DepthVision. Овие четири сензори, променливиот отвор и софтверот на Samsung направија штоe Samsung Galaxy Note10 Plus е најдобриот телефон со фотоапарат во моментот и достигна вкупно 113 поени на DXOMark.

Во делот за фотографија, Мобилните телефони Samsung добија 118. После анализата, автоматизиран, прецизен и сигурен пристап е високо ценет. Исто така, меѓу најинтересните карактеристики се високиот динамичен опсег во и надвор од просторијата и одличните режими на бокер и замаглување, едно од најдобрите на пазарот благодарение на хармонијата помеѓу субјектот и позадината. Исто така е неверојатно во острината на фотографиите со зум и фотографиите со блиц. И со добри детали во боја.

Што се однесува до видеото, Samsung Galaxy Note10 има вкупно 101 поени и се издвојува за добра стабилизација, детали во видеата за внатрешни и надворешни делови или автоматскиот фокус, брзо, прецизно и концизно претставување во боја.

Galaxy Note10 Plus Dxomark

Најдобар рејтинг за мобилни телефони

Засега, неговото раководство е од новиот Samsung Galaxy Note10 Plus 5G претставен со вкупно 113 поени. Ова го следеше Huawei P30 Pro со 112 поени и со своите четири сензори сертифицирани од Леица. И подиумот на Samsung го завршува Galaxy S10 5G претставен на почетокот на годината. Но, проследено со Honor 20 Pro со вкупно 111 поени во рангот на DxOMark и многу добар и подостапен избор.

Е видиме како завршува овој резултат кога ќе заврши 2019 година и ќе бидат претставени сите high-end телефони што очекуваме. Huawei, Apple или Xiaomi ќе се обложат големи во наредните месеци и се очекува висок квалитет на камерата.