Samsung Galaxy S10 го прекина првиот пад (ВИДЕО)

Samsung Galaxy S10 го прекина првиот пад (ВИДЕО)

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Galaxy S10 се соочува со тест на отпорност на капка: подобро да се купи корица. Тестовите за капка на Samsung Galaxy S10 не се подобри од оние на претходниците

Тест за капка Samsung Galaxy S10

Бидете внимателни да не го испуштите Samsung Galaxy S10, би можело да се пробие на првиот обид!

По пристигнувањето на пазарот, i Samsung Galaxy S10 тие веднаш беа ставени под притисок во врска со перформанси, хардвер, дисплеј, камера, батерија и секако исто така во однос на отпорност на удари и падови.

И за жал новите Најдобар опсег на Samsung Не мина добро пад тест. Всушност, би рекол дека излегоа на парчиња, во вистинска смисла на зборот.

Плоштад всушност, во изминатите неколку часа објави интересно видео за а тест на кој тој се обидува да анализира на некој начин отпорноста на капка на новиот Galaxy S10 е сигурна и скоро научна и, како што се очекуваше, резултатите се навистина лоши за паметните телефони од Samsung.

Пад на тестот за Galaxy S10

Тестот е многу едноставен и се прави на ист начин за сите паметен телефон, кои се исфрлаат со помош на специјална алатка од висина од 6 стапки (околу 1,83 метри).

Откако ќе паднат на земја, паметните телефони се собираат и се потврдува нивната реакција на влијанието што се појавува од почетната точка многу повисока од нормалната позиција на употреба или класичниот џеб.

Како што се очекуваше, 3-то врв од опсегот Samsung го скрши на првиот пад, оди колку што може да се загрози функционалноста на дисплејот во случај на Галакси S10e, кој е единствениот што претстави штети што ги надминуваат едноставниот естетски фактор.

Но, да не се изгубиме во брборењето, еве го видеото што го покажува Пад на тест Galaxy S10:

Резултатот што произлегува од овој тест е јасен: Galaxy S10 е МНОГУ деликатен, а особено S10e е најдрагичен од сите.

Дланката од најдобрите отиде „Стандард“ на Galaxy S10 кој ја задржа функционалноста и покрај распространетите пукнатини на површините (дури преживеа и подобро од моќниот iPhone XS Max).

Како и обично, сепак, најубавите телефони остануваат најфини и во сето ова славната Горила стакло, која станува се поотпорна секоја година, докажува дека не може да го носи ниту првиот пад. Тајни.

ЗАБЕЛЕШКА: секако сè уште зборуваме за симулација, која предвидува поголемо насилство за време на есента. Ова не значи дека уредот сепак може да се расипе по очигледно помалку опасно влијание.

Покријте Галакси S10

Затоа е подобро да ги заштитите сите овие паметни телефони со торбичка или поклопец, можеби избирајќи од оние што ги избравме за вас:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!