Samsung Galaxy S20 Rose Rose Variant Colour Variant, што протекува; Galaxy S20 Plus, S20 Ultra leakproof

MySmartPrice News

Паметните телефони од серијата Samsung Galaxy S20 се веднаш зад аголот. Вчера, најдовме извештај во кој се сугерира официјален приказ на паметни телефони во поставата, како и нивните цени. Сега, на Интернет се појави нов извештај, кој го прикажува Samsung Galaxy S20 во варијантата во боја на Роуз. Покрај тоа, протекоа и повеќе рендери од Samsung Galaxy S20 Plus и Samsung Galaxy S20 Ultra. Ајде да погледнеме во новиот рендерирање на паметните телефони од серијата Samsung Galaxy S20.

Протекување на варијанта на Samsung Galaxy S20

Како што се гледа на сликата за рендерирање, Samsung Galaxy S20 Plus и Samsung Galaxy S20 Ultra ќе бидат достапни во варијанти на Dark Grey / Black. Рендерот спаѓа во согласност со претходните протекувања. Интересен додаток е новата варијанта на розова боја од стандардот Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 и Galaxy S20 Plus ќе изгледа повеќе или помалку исти. На предниот дел на уредот ќе се прикаже Infinity-O екран со паралелен принтер за селфи. На задниот дел, двата уреди ќе прикажат модул со правоаголна камера. Samsung Galaxy S20 ќе има три камери, додека варијантата Плус наместо тоа ќе обезбеди простор за четири камери. Преместувајќи на друг дел од дизајнот, копчето за јачина на звук и копчето за напојување ќе бидат на десната страна на уредот. Левата страна, сепак, изгледа празна, што би можело да значи дека Samsung конечно го фрли копчето Bixby.

Прочитајте и: Samsung Galaxy Note 10 Lite со Exynos 9810 SoC, S Pen Поддршка, 8 GB RAM меморија лансиран во Индија: Цена, карактеристики

Доаѓајќи до Samsung Galaxy S20 Ultra, уредот ќе има вкупно пет камери на задниот дел. Како и да е, прикажаната слика не го прикажува петтиот сензор што е единица ToF. Дури и така, Samsung Galaxy S20 Ultra ќе има перископска камера со 10x оптички зум и 100x дигитален зум. Може да се види дека перископските камери се разликуваат од останатите модули, бидејќи на градиентските бои на двојните тонови.

За да ја дознаете целосната цена и спецификации на сериите за паметни телефони Samsung Galaxy S20, можете да отидете на претходното покритие на истите.

Што мислите за претстојната постава на Samsung Galaxy Galaxy S20? Известете ни во делот за коментари подолу.