Samsung Galaxy Tab S6 е официјален: пазарот на таблети не е мртов

MaisTecnologia

Самсунг денес го објави Galaxy Tab S6 – A New таблета Целта на Samsung е да им овозможи на потрошувачите да создаваат и уживаат содржина уште повеќе во длабочина, додека сè уште ги извршуваат задачите каде и да се. Направено за оние кои сакаат да ги изразат своите креативни квалитети со најдобар квалитет, Samsung Galaxy Tab S6 им овозможува на корисниците да направат се што не можат да прават со таблета Марка

„Инспирацијата доаѓа без предупредување и на другите креативни и професионални луѓе им се потребни уреди што можат да се натпреваруваат со оваа незаситна фантазија без да ги жртвуваат нивните зафатени и секогаш придвижувани животи“, рече диџеј Кох, претседател и извршен директор на Секторот за ИТ и мобилни комуникации на Samsung Electronics. „Samsung Galaxy Tab S6 им овозможува на потрошувачите да ја искористат својата креативност, додека нудат напредни карактеристики на продуктивност и обична напредна технологија таблета Samsung “.

Редизајниран е пенкало S, што ја зајакнува креативноста и продуктивноста

Пенкал Samsung првично беше едноставна алатка за пишување и цртање, но еволуираше за да стане голем придружник за креативност и продуктивност. Сега, со далечински управувач и функција за безжично полнење, Samsung S Pen Galaxy Tab S6 носи уште поголема моќност во рацете на корисникот. Со вградениот далечински управувач BLE – вклучително и функцијата за движење на воздухот S Pen – S Pen ви овозможува да преземете нарцистички и направете видеа поинтуитивни или контролирајте ги мултимедијалните содржини што ги правите дури и кога сте таблета Не е во ваши раце. Плус, безжичното полнење на S Pen нуди до 10 часа траење на батеријата со само 10 минути полнење.

Samsung Galaxy Tab S6 и S Pen ги олеснуваат забелешките. Рачно напишаните белешки за Samsung може да се претворат во дигитален текст и да се извезуваат во различни формати, како што е Microsoft Word, со само еден клик. Можете исто така да направите белешки или концепти додека гледате видеа со прилагодување на транспарентноста на прозорецот Белешки – идеално решение за мултитаскинг (мултитаскинг).

Новата и подобра верзија на Samsung DeX е вклучена во нов таблет, овозможувајќи непречена транзиција кон искуства како компјутер, истовремено да ги извршува задачите и да го оптимизира искуството за гледање. Новиот поклопец на тастатурата за Samsung Galaxy Tab S6 има специјално копче DeX за да можете да отворите и затворате карактеристики со само еден допир. Тастатурата е оптимизирана за подобра функционалност, вклучувајќи поддршка за S Pen, јазичиња за поддршка со променлив агол, допир и нови клучеви за функција.

Напредна технологија за секојдневен комфор

Samsung Galaxy Tab S6 носи нови додатоци на фотоапаратот со вметнување на првата ултра широк агол двојна камера во a таблета Ултра широкоаголната камера на Samsung им овозможува на корисниците да ги фотографираат пејзажите и пејзажите кога ќе го видат, со агол на гледање од 123º широк како и човечкото око. Покрај тоа, Единицата за обработка на нерви ви дозволува да фотографирате што изгледаат професионално преку ефекти за оптимизација што ги подобруваат вашите фотографии.

Samsung Galaxy Tab S6 е официјален: пазарот на таблети не е мртов 1

Самсунг, исто така, за прв пат се стави во таблета скенер за отпечатоци од прстите на екранот, што го прави пристапот поудобен од кога било. Оваа практичност и удобност е заштитена од Samsung Knox, безбедносната платформа на Samsung.

Како дел од Galaxy Ecosystem, Samsung Galaxy Tab S6 станува a центар поврзано искуство каде можете да управувате со сите компатибилни уреди со Samsung преку апликацијата Samsung SmartThings. Плус, со Samsung Bixby, можете дури и да го контролирате вашиот уред преку говорни команди.

Забава без обврска

Без разлика дали ја направите омилената серија маратон или пробате нова игра, Samsung Galaxy Tab S6 ќе понуди фантастично искуство за гледање. Екранот со супер AMOLED со 10,5 инчи, заедно со четири звучници на AKG и Dolby Atmos, ве одржуваат во акција.

Samsung Galaxy Tab S6 е официјален: пазарот на таблети не е мртов 2

Samsung Galaxy Tab S6 нуди искуство играње игри привлечен, висококвалитетен преку комбинација на паметни графики, звук, хардвер и софтвер, поддржан од партнерства со игри платформи, како што се Unity и Unreal Engine. Моќен процесор и зајакнувач на игри го подобруваат искуството за игри благодарение на FPS оптимизацијата, бавноста на екранот, пополнете време и многу други карактеристики. Благодарение на партнерите на Samsung со Discord, можете да пристапите до нови разговор во живо преку „Фрлач на игри“, за да можете да разговарате за стратегии со вашиот тим во текот на целата игра.

Со новиот Samsung Galaxy Tab S6 повеќе може да уживате во омилената содржина. Забавата не треба да се пропушти со пребарување на содржина на Netflix преку Пронаоѓач на уреди и нудење на Spotify Premium за три месеци и четири месеци YouTube Premium што е право на купувачот.

Samsung Galaxy Tab S6 ќе биде достапен на крајот на август во Греј и Пинк, а цените и достапноста за Португалија сè уште не се официјални.