Samsung Galaxy Xcover FieldPro, оклопен мобилен телефон со батерија што може да се отстрани

Samsung Galaxy Xcover FieldPro, ponsel lapis baja dengan baterai yang bisa dilepas 1

Samsung Galaxy Xcover FieldPro, оклопен мобилен телефон со батерија за отстранување 1

Сите се воодушевени од новиот пристап што го презедоа многубројни производители на паметни телефони.Се уште има неколку што се лансирани во овој сегмент, но малку по малку ќе видиме повеќе од овие терминали во иднина. Ова не го прави производителот да бара однадвор кога е потребно и на својот мобилен телефон му обезбедува други карактеристики како што се случаи Samsung Galaxy Xcover FieldPro.

Ова не е најнапредно, но отфрла сè

Ова можеби не е најпознатата верзија на корејската компанија во она што е „high-end“, но можеби ќе имате слушнато време за серијата Samsung Active. Ако ја повлечеме библиотеката на весници, ќе најдеме Samsung Galaxy S9 Active, семејство кое ги прошири своите паметни часовници и дигитални таблети во уредите Galaxy Active Watch 2 и Galaxy Tab Активирајте два експоненти во секој сегмент.

Samsung Galaxy Xcover FieldPro

Уредите изградени за оваа линија го покажуваат крајниот резултат што не ги почитува убавите линиски дизајн. Тие извршуваат алатка за кој било концепт и убиваат посилен и почитуван дом, нешто што е совршено за оние на кои им е потребен тежок терминал, бидејќи нивната работа тоа го бара, но без да жртвуваат сила или добри перформанси на марката.

Но, денес е редот на новата верзија да биде во оваа поделба и е Samsung Galaxy Xcover FieldPro. Однадвор, можеби изгледа како следна верзија на S9 Active што ви ја претставивме претходно, но има една работа што претходната ја нема и која ќе ја видиме подоцна. Според она што го имаат нашите колеги во MovilZona, овој уред има надворешна завршница што е завршена на работ на гума за подобро да ги издржи ударите. Меѓу неговите карактеристики гледаме дека има 14,2 милиметри дебели и тежат 256 грама, покрај постигнатиот екран 5,1 инчи во QHD резолуција. Најважната работа од овој фронт е дисплеј кој не е поголем присуство на три контекстуални копчиња од Назад, Дома и опции што прво користат Андроид.

Внатре најдовме процесор Samsung Exynos 9810 поддржан со 4 GB RAM, 64 GB внатрешно складирање и 12 MPX единечен заден сензор придружуван од сензор за отпечатоци од левата страна. Покрај тоа, за да покаже издржливост тој има и стандард Воена заштита MIL-STD 810G плус отпорник IP68.

Отстранлива батерија!

Најчудната работа за грбот Samsung Galaxy Xcover FieldProОна за што зборувавме порано, имаше врска со завртката сместена на дното на капакот. Има затворена и отворена позиција, затоа зборуваме дека можете лесно да го видите ентериерот без да го изгубите отпорот споменат претходно. Еве дарежлива батерија од не помалку од 4500 mAh што ќе направи мобилен телефон да трае долго време.