Samsung M30s: најголемата презентација на терминалот на батеријата во марката

Samsung M30s: presentasi terminal baterai terbesar di merek 1

Пред неколку недели ви кажавме за можноста за значително зголемување на батеријата во еден од терминалите на Samsung. Во тоа време тој се сомневаше дали станува збор за М20, или обратно М30.

Овој терминал е Samsung M30s, уред кој нема да има повеќе и не помалку батерии 6000mAh, многу голем број и повеќе видливи на таблети отколку на паметни телефони.

Се чини дека ова е залог за јужнокорејски бренд за средната класа, терминали кои се над сите, се издвојуваат заради нивната голема автономија како терминали, како и Galaxy M20 со својата батерија 5000mAh.

Карактеристики на Galaxy M30s

Иако не ги знаеме официјалните спецификации на мобилниот телефон, денес веќе знаеме некои од нив како што е капацитетот на батеријата, а некои други кои не се потврдени од самата марка. Овие се одлики што M30-те можат да ги вклучат:

  • Терминалите се градат во пластика
  • Екран: 6,4 инчи, FullHD + резолуција. SuperAMOLED панел
  • Процесор: Exynos 9611
  • RAM меморија: верзии 4 и 6 GB
  • Складирање: 64 и 128 GB верзии на внатрешно складирање
  • Задната камера: три 48 + 5 + 8 mpx фотоапарати. (f / 2.0, f / 2.2 и f / 2.2), соодветно
  • Предна камера: 16 mpx. (ѓ / 2,0)
  • Батерија: 6000 mAh
  • Друго: сензор за отпечатоци, 3,5 милиметарски приклучок, USB тип C
  • Верзија: Android Pie 9.0

Покрај батеријата што се поставува како паметен телефон со поголема автономија на брендот, треба да се напомене дека фактот дека имањето процесор како Exynos 9611 ќе понуди добри перформанси за нас секој ден.

Затоа, иако станува збор за мобилен телефон од средна класа, тој не е само терминал со добра батерија, туку и еден со многу избалансирани спецификации, доколку биде пуштен на пазарот по цената што ја содржи, може да биде одличен терминал. Алтернатива на средната класа која е повеќе од популација и заситена.

М30-ти

Ние го знаеме дизајнот благодарение на истекувањето и, како што можеме да видиме, ја следи линијата на другите терминали на дофат. Очекувано така изработени од пластика како уредите Samsung од опсегот М, нешто што не изгледа лошо се додека функционира да понуди подобри карактеристики по цена на повеќе содржини.

Ова ќе биде претставено на 18 септември

Како Самсунг може да се објави преку својата социјална мрежа Твитер, конкретно во Индија, денот што е посочен за нејзино претставување е 18 овој месец.

Willе дознаеме повеќе протекувања на овој терминал и другите брендови, а особено кога се откриени овие официјални карактеристики Samsung M30s.

Со оглед на недостаток на вести што можеме да ги најдеме во терминалот во моментот, Самсунг се обложува да ја зголеми својата батерија на средната класа мобилен телефон многу, нешто што е многу ценето, а навистина треба да се земе предвид при купување на нова. уред

А за вас, дали сметате дека овој тренд е интересен од Samsung? Дали другите производители треба да земат пример?

Запознајте ги најновите новости од светот на технологијата, приклучете се на Club Tech на Твитер Фејсбук Телеграма