Sccc се приклучи на тимот на Астер по разделбата со Newbee – апликација Gratuite

Sccc bergabung dengan Tim Aster setelah berpisah dengan Newbee
Sccc се приклучи на тимот на Aster, откако се раздели со Newbee - апликација Gratuite 1

Оваа статија е претставена од страна на StatBanana, најдобрата алатка за стратегија Дота 2.


Откако е ставен на списокот beуби, не е активен предниот дел Дота 2 ′с Интернационал 2019 година, песната „Скцк“ Чун сега го напушта beубеј да и се придружи на тимот на Астер, кои работат на обнова за следната сезона.

Beуби се бореше да изгради конкурентен список во текот на сезоната 2018-19, постојано вртејќи ги играчите преку позициите три, четири и пет. Нивната највисока поставеност се најде на МДА во 2019 година Макао каде се пласираа на четвртото место, но тоа не беше ниту на настанот Дота Про-кола.

Освен неколку светли точки, Newуби не успеа да обедини нешто конзистентно. Во меѓувреме, Скк се најде како најдолг играч на списокот, обидувајќи се да го обедини како играч од средниот ред и покрај тоа што смета дека е лоша игра.

Sccc се приклучи на тимот на Астер по разделбата со Newbee - апликација Gratuite 2Скрипта преку Веибо

„Ајде да зборуваме за тоа годинава, не добивме резултати оваа сезона, и тоа главно се должи на моите лоши перформанси“, напиша Скц во објавата на „Веибо“. „Не играв доволно добро, особено во мечот. Не сум задоволен од мојата игра. За мене, не сум доволно добар за играње, нема да разгледам други причини и прво ќе се фокусирам на мојата игра. “

Но, откако регионалната квалификација за ТИ9 ќе заврши и Newубе ќе заврши на шестото место во кинеската квалификација, се чини дека организацијата е подготвена да се пресели од нивната главно домашна листа.

Кога Forward Gaming се свитка, повеќето навивачи очекуваат списокот да биде потпишан од други организации од Северна Америка. Значи, кога беше објавено дека tookубеј го презеде, беше изненадувачки, особено поради тенденцијата на кинескиот тим да се фокусира на развојот на играчите.

Една недела по завршувањето на ТИ9, Скц потврди дека нема да се приклучи на единствената организација што некогаш играл. Наместо тоа, тој се пресели во кинескиот ривал, Тим Астер, во трансфер за кој се шпекулира уште од ТИ8.

Sccc се приклучи на тимот на Aster, откако се раздели со Newbee - апликација Gratuite 3Скрипта преку Вејбо

„Шампионот го крева мечот, во силен ветер“, напиша тимот на Ваибо по официјалното потпишување. „Брат воин не само што има искуство, туку го достигна својот премиер. Ние сме многу среќни што додавањето вдишува нов живот во нашиот тим. “

Слично на Newbee, Астер доживеа и груба сезона на DPC, но всушност успеа да направи голем број на настани спонзорирани од Valve. Но, тој успех не се претвори во вечен список, со тоа што Астер се бореше да управува со своите играчи.

Sccc најверојатно ќе го замени Kee “ChYuan” Ng како две позиции во тимот, оставајќи го Астер слободен да ротира некој нов во Кери и да експериментира со други промени во списокот направени од тимот. Кина ќе има уште една година на стрмна конкуренција како една од нив Дота 2 Најконкурентните региони гледаат само како се формира тимот на почетокот на сезоната.