SKY Sport News за WhatsApp: еве како да ги активирате

SKY Sport News за WhatsApp: еве како да ги активирате

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Вестите на SKY Sport пристигнуваат на WhatsApp. Вестите на SKY Sport пристигнуваат на WhatsApp. Како да добиете SKY Sport вести на WhatsApp: водич

SKY Sport News WhatsApp

Одлична вест за сите фанови на Спорт, особено за оние кои сакаат да останат ажурирани во реално време на сите новости поврзани со овој свет.

Пред неколку часа, всушност, СКОИ објави дека сите fansубители на спортот можат сега добијте ги спортски вести на SKY Sport директно на WhatsApp без трошоци

Доколку ве интересира оваа вест, само презентирана од СКО Спорт, ајде да видиме заедно како да го искористиме тоа како да ја активирате оваа бесплатна услуга за новости бесплатно.

SKY Sport на WhatsApp: како да се активира

На кратко, како што видовме Скај Спорт инаугурира нов револуционерен канал за да ве ажурираат.

Дали сакаш добијте ги најновите новости на Sky Sport директно директно на вашиот паметен телефон преку WhatsApp? Многу е лесно, потребни се 10 секунди!

Тоа е доволно:

  • одете на официјалната страница креирана на порталот SKY Sport
  • кликнете на копчето “Отвори WhatsApp”
  • почекајте апликацијата да се отвори на вашиот паметен телефон
  • ќе се најдеме пред класичен WhatsApp разговор со нов број што треба да се зачува во адресарот и однапред поставена порака која гласи: „Зачувајте го нашиот број меѓу вашите контакти и испратете ја оваа порака за да започне“.

SKY Sport News WhatsApp

Направено! Во оваа точка ќе добиете вести SKY Sport News директно на WhatsApp на вашиот паметен телефон.

Меѓу многуте, ќе добиете вести поврзани со фудбалот, трансфер пазарот, Формула 1, Мото ГП, тенис, НБА и велосипедизам, практично сите главни теми опфатени со платформата SKY Sport.

И тука на едноставен и брз начин го активиравте приемот на спортски вести испратени директно до WhatsApp, како да е еден вид билтен, без никаков трошок.

Јас не сум го кажал претходно, но очигледно услугата, базирана на WhatsApp, е достапен и за Android и за iOS.

Блокирајте ги SKY Sport News на WhatsApp

Во случај Не сакам да добивам надградби повеќе, само напишете „Стоп“ во разговорот WhatsApp во секое време. Многу едноставно!

Тоа е се.

Дали ќе ја активирате оваа услуга за новости на SKY Sport? Известете ги во коментарите!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!