Snapdragon 855+, 12 GB RAM, 4000 mAh и изборен 5G

Xiaomi Mi 9 Pro 5G dapat dilihat dalam gambar, ia akan memiliki biaya cepat 40W

Ксиооми објави денес во својот најнов смартфон со врвен опсег, the Xiaomi Mi 9 Pro, опремени со панели ОЛЕД Комплетна HD + од 6,39 инчи со интегриран читач за отпечатоци и се напојува од SoC Snapdragon 855+, што може да се спари со конфигурација LPDDR4X RAM меморија до 12 GB заедно со 512 GB експанзивно внатрешно складирање.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G 0

Друго подобрување во однос на оригиналниот модел вклучува апликација на батерии 4000 mAh капацитет со нова технологија за брзо полнење на кабел 45W и брзо безжично полнење од 30W, иако за ова ќе ви треба сопствената база за полнење на Xiaomi систем за ладење на вентилаторот интегрирани за да избегнете прекумерни температурни проблеми при вчитување. Подобрен е и квалитетот на звукот, и чувајте ги истите три задни камери предводена од главен сензор од 48 мегапиксели + 8 + 13 мегапиксели.

Информации од Xiaomi Mi 9 Pro опремено со 4G конекција, тогаш, на 31 октомври Xiaomi Mi 9 Pro 5G со бесплатна 5G и 100 GB конекција на податоци, иако само за Кина, а терминалите ќе имаат цени почнуваат од 470 евра За моделите со 8 GB RAM меморија и 128 GB внатрешно складирање, чини 550 € за варијантата со горниот опсег опишана во статијата.