Sony Android 10: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога

Sony Android 10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Паметни телефони со Android 10 Sony: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога ќе се објави ажурирањето. Sony Xperia: моделите што ќе добијат Андроид 10

Sony Android 10

Купивте еден Паметен телефон на Sony и вие сте iousубопитни да знаете кога ќе добиете надградба на Android 10? Едноставно се обидувате да откриете дали Sony ќе ги ажурираат своите паметни телефони на новиот Оперативен систем Андроид 10?

Вие сте на вистинското место!

Без да губат време, ние веднаш го гледаме патоказот според кој Sony ќе ги ажурира своите телефони до најновата верзија на Android.

СПОИЛЕР: ќе има 8 паметни телефони што ќе се ажурира на Android 10. Да се ​​објави дека е истата компанија со објавување објавен на официјалниот блог.

Датум на објавување смартфон со Android 10 Sony

Подолу можете да го најдете ажурираниот список на сите Паметни телефони со бренд Sony кои ќе бидат официјални ажурирања на Android 10:

  • Sony Xperia 1
  • Xperia 5
  • Xperia 10
  • Xperia 10 Plus
  • Xperia XZ2
  • Xperia XZ2 компактен
  • Xperia XZ2 Premium
  • Xperia XZ3

Ажурирањата ќе бидат објавени почнувајќи од следниот месец и исто така ќе продолжат во текот на првите месеци од 2020 година. Поточно, сопственици на Xperia 1 и Xperia 5 тие ќе го добијат Android 10 почнувајќи од следниот декември. Сите други, наместо тоа, тие ќе бидат принудени да чекаат барем до почетокот на 2020 година.

Историски Sony нè навикна многу брзо време за ажурирање, скоро современа со оние на Google на своите Pixels. За Android 10 не беше случајза среќа, нема да има многу подолго да чекате да пристигнат ажурирања.

Па, што мислите за поставата што ја објавија јавноста Сони? Дали сте задоволни со времето за ажурирање на компанијата во врска со паметните телефони?

А паметните телефони не се на списокот?

Овие, за момент, Смартфоните на Sony кои ќе го добијат ажурирањето на Android 10 во наредните месеци.

Не знаеме дали ќе бидат додадени повеќе, но во случај да ја ажурираме статијата.

Имаш еден Андроид паметен телефон произведени од Сони? Кој модел точно? Известете ги во коментарите.

Извор: Sony Mobile

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!