SPACETV: Андроид IPTV апликација | Преземете АПК

 SPACETV: Андроид IPTV апликација | Преземете АПК

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Android IPTV со SPACETV. Андроид ТВ стриминг со новата апликација SPACETV. Италијанската телевизија стримира Android бесплатно со апликацијата SPACETV, нова IPTV апликација за Android

IPTV за Android со SPACETV

——————-

ПОСЛЕДНО Ажурирано: СЕПТЕМВРИ 2019 година

Ако апликацијата веќе не работи, тука ќе ги најдете најдобрите совршено тестирани и функционални алтернативи: Најдобри апликации за Android IPTV

——————-

Денес сакам да им соопштам на читателите на YLU за ново и интересно Апликација Android посветена на стриминг ТВ и IPTV.

Во врска со апликацијата се нарекува СПАЦЕТВ и, како што се очекуваше, дозволува видете ја италијанската телевизија и ТВ стриминг Андроид бесплатно.

Тоа е, како што лесно можете да претпоставите, одличен алтернатива за попопуларната апликација TVTAP: графика и функционалност се различни, но содржината не се менува. На крајот тоа е фантастична програма што треба да ја имате бесплатна IPTV листа со Android, навистина добро направена апликација која додава на многу други што веќе ги тестиравме и разгледавме во минатото.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Програмата се разбира не се презема од Play Store, така што во овој напис, покрај откривањето на карактеристиките што ги нуди апликацијата, ќе видиме и како преземете и инсталирајте ја АПК на SPACETV на сите паметни телефони и таблети со Android, но и на ТВ-кутиите.

Но, сега доволно од разговорот, ајде да одиме директно до точка на овој напис.

ВАЖНО: во овој напис правиме преглед на програмата достапна бесплатно за Android и што ја најдовме на Интернет, слободно достапна за секого. Ние самите не ја креиравме програмата и не го познаваме инвеститорот. Ние само ги анализираме предностите и слабите страни на програмата за Android. Ако го користите, преземете целосна одговорност за случајот. Ние не сакаме на кој било начин да охрабруваме употреба на програми што можат да го нарушат авторското право. Во сите случаи, препорачуваме да извадите редовна претплата на правни услуги.

IPTV листи со Android со SPACETV

Да се ​​бидеIPTV апликација за Android, ви дозволува да ги гледате сите потоци бесплатно Италијански дигитални и сателитски телевизиски канали, и оние во јасна и оние на кои вообичаено им е потребна претплата.

Затоа е совршена апликација за Италијански ТВ стриминг Андроид.

Меѓу многуте присутни канали, секако има и такви спорт (натпревари, Мото ГП, Формула 1, фудбал, кошарка ..), но ќе ги најдете и оние од сателитска телевизија посветена на филмови, цртани филмови, програми и ТВ серии.

Накратко, достапната содржина е многу и погодна за сечиј вкус и, како што се очекуваше, има сите италијански ТВ канали, и оние на дигиталната телевизија и оние на сателитската телевизија.

Дали се тие доволно за вашите вкусови?

СПАЦЕТВ преземање: каде?

Програмата можете да ја преземете од официјалната група Телеграма, која ја наоѓате ОВДЕ.

одбор на преземете ја апликацијата директно од вашиот паметен телефон / таблет да ја забрзате инсталацијата на вашиот уред со Android.

Ако наместо тоа, ја преземете апликацијата на компјутер / Mac, последователно, ќе мора некако да ја пренесете APK-датотеката од вашиот компјутер на вашиот паметен телефон, таблет или ТВ кутија и да ја инсталирате со користење на кој било менаџер на датотеки. Едноставна, но сепак понезгодна постапка отколку директно преземање од телефон / таблет.

Како да инсталирате SPACETV?

Апликацијата инсталира како и секоја друга АПК за Android, затоа:

 • преземете ја датотеката АПК директно од паметниот телефон / таблетот од групата Телеграма поврзана погоре
 • почекајте да заврши преземањето
 • кога ќе заврши преземањето, влечете ја лентата за известување надолу и кликнете на датотеката што сте ја преземале
 • следете ги едноставните упатства на екранот на телефонот: неколку кликања и инсталацијата е завршена

Брз и лесен.

SPACETV како да го користите?

Кога ќе заврши инсталацијата:

 • преземете од Играјте ја продавницата на програмата Вуфи плеер (бесплатно е, тоа е алтернативен видео плеер, тип VLC за разбирање) и отворете го барем еднаш
 • стартувајте ја апликацијата SPACETV
 • Кликнете на црвено копче што ќе најдете подолу
 • изберете ја IPTV листата да се репродуцира меѓу многуте достапни
 • изберете или пребарувајте го каналот сакате да поток
 • уживајте во бесплатна живо во живо на IPTV

Ништо не може да биде поедноставно.

Еве како изгледа програмскиот интерфејс по изборот на ИПТВ листата меѓу многуте:

Како што споменавме погоре, ако каналите се премногу и не го пронајдете она што ве интересира, користете лупа на врвот за да пребарувате и пронајдете канал што сакате да го гледате бесплатно во стриминг.

Како што можете да видите, SPACETV собира многу IPTV-списоци. Ако на која било листа некој канал недостасува, тој не работи, се распаѓа или има премногу амортизација, едноставно ќе мора обидете се да започнете друга листа меѓу многуте достапни.

Ништо не може да биде поедноставно.

Дали SPACETV го поддржува Chromecast?

Да.

Додека играте канал, ќе биде доволно кликнете на горниот десен агол на иконата Chromecast за да го испратите аудио и видео сигналот од вашиот уред со Android во Chromecast.

Фантастично!

Како е квалитетот на аудио и видео?

Одлично. Постојат многу канали на располагање и воопшто сите тие работат многу добро.

Општо, квалитетот на аудио и видео е одличен и не сум наишол на проблеми со тампонирање или разни забавувања, барем засега.

Се уште се сеќавам на тоа апликацијата ги прикажува ТВ каналите што се движат од бесплатните листи на IPTV, што одеднаш може да престане да работи.

Севкупно иако аудио и видео квалитет понуден од SPACETV изгледа навистина над просекот.

Дали има многу рекламирање во апликацијата?

Не. Рекламирањето е многу малку, многу малку. Ретко се појавува мал транспарент кој може да се затвори или да се игнорира во еден момент. Ништо премногу вознемирувачко од моја гледна точка.

Заклучоци

Океј, би рекол дека завршивме со прегледот на ова одлична IPTV и ТВ стриминг апликација за Android.

Несомнено е еден од најдобрите што моментално се достапни на италијанската сцена. Се надевам дека ќе трае.

За какви било сомневања или прашања, ве молиме користете ги коментарите на крајот од статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Може ли SPACETV да се инсталира на компјутер со Windows?

Не Програмата е во формат АПК и работи само на Android.

Сакајќи, сепак, можете да користите емулатор за Android за компјутер да ја стартувате и користите оваа апликација без проблеми на вашиот компјутер.

Еве еден водич што ве објаснува како да се користи BlueStacks, најдобриот емулатор за Android за компјутер, што со неколку кликања ќе ви овозможи да ја користите предметната апликација на вашиот компјутер со оперативен систем Виндоус:

СПАЦЕТВ за Коди

Во моментот не постои верзија на Ip View достапна за Kodi. Ние ќе ја ажурираме статијата во случај на новости.

Телефонска кутија со Android IPTV

Морам да ја испробам апликацијата на ТВ-кутија. Во теорија, треба да работи без проблеми, но сè уште немав време да го испробам како што треба.

Fire TV Stick IPTV

Теоретски, оваа апликација треба да работи и на Fire TV Stick, но дури и во овој случај сè уште не сум имал време да пробам сè.

Во принцип, гледајќи го програмскиот интерфејс, ми се чини дека ви овозможува да гледате IPTV на Fire TV Stick, но чекам да го пробам темелно за да изразам дефинитивно мислење.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!