Spotify AD-БЕСПЛАТНО на Андроид: КАКО ДА СЕ РАБОТИ

Отстранете го рекламирањето на Spotify со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да се отстрани рекламирањето од Spotify за Android? Еве го упатството за блокирање на реклами на Spotify за Android лесно и брзо

Отстранете го рекламирањето на Spotify со Android

Ажурирајте јули 2020 година

Нов ден, нов водич посветен на Spotify за нашите сакани паметни телефони со Android.

Во денешниот водич, особено, ние ќе видиме како блокирајте ги рекламите на Spotify на Андроид без да имате претплата за плаќање.

Вие ги знаете сите реклами што се појавуваат на Spotify додека ги слушате омилените песни или омилените листи за репродукција, можеби додека тренирате?

Еве, ги имам на ум и можам да ви го гарантирам тоа тие се многу вознемирувачки. Само кога ми треба повеќе од моите омилени песни, всушност, доаѓа рекламата што ме нервира 1 минута (или дури и повеќе).

Но, со решението што ви го предлагам денес овој проблем повеќе нема да постои, барем на Android.

Рекламирање со блокирање на Spotify

Постојат различни начини што ви овозможуваат да ги елиминирате огласите на Spotify за Android и несомнено најдобриот, легален, најлесен и најбрз е да претплатете се на претплата за премиум на Spotify.

Плаќање месечна претплатавсушност, можете да добиете многу дополнителни карактеристики на апликацијата, како што се:

  • неограничено и бесконечно прескокнување на песните
  • отстранување на огласи
  • можност за слушање песни со максимален квалитет
  • можност за преземање песни за да ги слушате офлајн

и повеќе.

Секако, ова е законско и најбрзо решение, но не секој сака да плати за претплата на Spotify.

И, тука доаѓа најдобрата бесплатна алтернатива за избришете го рекламирањето од Spotify.

Само следете ги овие едноставни упатства за брзо и лесно постигнување на целта:

  • Преземи ОВАА ПРОГРАМА бесплатно директно од вашиот паметен телефон Андроид
  • Кога преземањето е завршено, влечете го известувањето надолу
  • Кликнете на датотеката што се појавува и започнете ја инсталацијата
  • Следете ги упатствата на екранот за да ја завршите инсталацијата
  • Започнете ја ново инсталираната програма
  • На екранот што се појавува, на прашањето „Што сакате да правите додека се играат реклами?“ данок АУДИО МУТЕ ако сакате да ги исклучите Spotify рекламите како што се репродуцираат (ништо нема да слушнете додека не завршат рекламите). Алтернативно, можете да поставите ЛОКАЛНА МУЗИКА (да пуштите песни што ги имате во меморијата на вашиот телефон до крајот на рекламата). Изборот е твој. Повеќе сакам да одржувам МНОГУ аудио околу 30 секунди

Готово, нема потреба да се прави ништо друго!

Од овој момент, секој пат кога започнува рекламирањето на Spotify, апликацијата ја става во режим MUTE, во смисла на тоа нема да слушнете ништо додека самото место се игра.

Другата голема предност на оваа програма е тоа што го преполовува времето на рекламирање на Spotify за Android: ако рекламирањето траеше околу 1 минута пред тоа, сега трае само 30 секунди.

Spotify испукан без реклами

Како што веќе знаете, на нашите веб-страници можете преземете ја најновата ажурирана верзија на Spotify распуштена за Android. Можете да го најдете тука, во напис што постојано го ажурираме:

Во минатото оваа верзија е дозволено да ги има скоро сите карактеристики на претплатата Premium на Spotify без да потрошите ниту еден цент: ги имаше сите функции, освен можноста да преземете MP3 да ги слушате офлајн (за ова ние сè уште имаме алтернатива> Преземање музика од Spotify Android (без претплата за претплата).

Сепак, во последно време од пукнатиот верзија на Spotify блокирачот на реклами е отстранет, следствено, неопходно е да се следи водичот што го предложивме на почетокот на статијата избришете, избришете и блокирајте ги огласите од Spotify за Android.

Накратко, затоа, ако сакате да ги имате СИТЕ одлики на Spotify Premium без да ја плаќате претплатата Premium, мора:

Ако сето ова изгледа премногу долго, непријатно и сложено, секогаш можете да ја купувате претплатата Spotify Premium, што е многу поудобно, едноставно, брзо и пред сè легално.

Заклучоци

Со овој нов водич заклучивме.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Среќно слушање!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!