Timelapse на Android: најдобрите апликации

Како да направите временска рамка на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сакате да креирате временска рамка на вашиот паметен телефон Андроид? Дали ги барате најдобрите апликации за да направите временска рамка на Android? Ние ги избравме за вас!

Како да направите временска рамка на Android

Непотребно е да се негира тоа: во денешно време Timelapses се многу модерни.

Во минатото само најискусните фотографи беа во можност да направат временски рамки почнувајќи од многу снимки од нивните скапи, скапоцени и моќни камери, но благодарение на технологијата во денешно време практично секој може да направи убави timelapses брзо и лесно. Исто така од паметен телефон.

Само користете го доста моќна и комплетна програма е едно паметен телефон со камера со добар квалитет да се направат не само убави фотографии, кои понекогаш можат да се натпреваруваат со оние направени од рефлексните камери, туку и да се произведуваат спектакуларен и зачудувачки временски период.

Особено ако имате еден паметен телефон со оперативен систем Android, во денешната статија ќе видиме кои се најдобрите програми што ви овозможуваат Временски период на едноставен, брз и очигледно бесплатен начин.

Не мора да бидете експерт за фотографија, не мора да правите курсеви: само треба да преземете една од програмите што ви ја препорачуваме на вашиот паметен телефон и да започнете да снимате. Програмата ќе се грижи за сè друго создадете фантастичен временски период, целосно автоматски.

Но, само губете време во разговор, ајде да преземеме акција и да видиме кои се 10-те најдобри програми што ви овозможуваат направете прекрасен временски период со вашиот Android уред.

10 најдобри апликации Временски прекин на Android

Еве ги најдобри апликации и најдобри програми достапни на Android Play Store за да создадете убав временски период.

Прекрасна програма, која исто така ви овозможува да креирате Hyperlapse, а тоа се видеата со временски период што исто така ги прави GoPro Hero 7. За мене оваа апликација е навистина неопходна!

Еве еден пример за тоа што може да направи:

Само совет: обидете се да ја задржите раката колку што е можно уште додека го снимате видеото, или ако можете да користите стабилизатор, инаку сè ќе биде малку грубо. За останатите, оваа апликација е зачудувачка!

Еве што можете да направите со оваа програма:

И овде можете да направите видео-записи со временска рамка лесно, брзо и автоматски, со исклучителен квалитет!

Фантастично! Откако ќе знаете како да го искористите најдобро, можете да направите фантастични временски пропусти! Едноставен за употреба, дури и за почетниците корисници.

Слично како претходната, моќна и лесна за употреба, со многу функции што им се нудат на корисниците.

Совршен за почеток. Многу лесен за употреба. Штета што за да извезувате видео во HD, потребна ви е платена верзија.

Заклучоци

Овие се Програми за временски период на Android дека сме избрани за вас. Дали знаете други? Мислите ли дека нешто недостасува?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Што е временски период

Пред да ја напуштите статијата, освежете ја вашата меморија.

Фотографирање на временски периоди или едноставно изминувањето на времето тоа е техника во која стапката на снимање на секоја рамка што го компонира видеото е многу пониска од онаа на репродукција. Гледајќи го видеото, на пример, на 24 fps, времето во филмот ќе изгледа побрзо.

Оваа техника, користена многу во фотографското поле, дозволува да се кондензат во снимени секвенци од неколку секунди или неколку минути од снимките направени оставајќи ја камерата во позиција со часови и часови.

На овој начин, некои детали и настани можат брзо и брзо да се истакнат дека нормално окото не може да ги идентификува затоа што, на пример, нивната еволуција трае долго време (понекогаш часови, денови или недели, како цветање на цвет на пример).

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!