Titanium TV: стриминг филмови и ТВ серии на Android

Titanium TV: стриминг филмови и ТВ серии на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Titanium TV: како Netflix, подобар од Netflix, но потполно бесплатен за Android. Бесплатни филмови и ТВ серии на Android со телевизија Titanium

Титаниум ТВ АПК Андроид

Денес сакам да разгледам навистина спектакуларна програма за читателите што ги продолжувате YourLife: Титаниум телевизија.

Како што можете лесно да погодите од името, Титаниум телевизија е програма поврзана со телевизијата за Android, апликација што ви овозможува специјално гледајте филмови и ТВ серии кои се прикажуваат бесплатно.

Како да не беше доволно, апликацијата исто така ви овозможува да преземате филмови и ТВ серии директно на Android за да можете видете ја целата оваа содржина офлајн, подоцна и без Интернет врска.

Има само еден проблем “: Титаниум ТВ нуди филмови на англиски јазик и ТВ серии, ништо на италијански јазик. Ако ова не е проблем за вас, продолжете со читање на овој напис.

Со оглед на тоа Титаниум телевизија тоа е многу интересна апликација и им се допаѓа на многу корисници, ајде да ја анализираме заедно.

>>> Прегледот овде е само за информации и не поканува нелегални датотеки да бидат преземени или прегледувани <<

Што нуди телевизија Титаниум

Со телевизија Титаниум можеме:

 • видете ги сите филмови кои се емитуваат на Android, дури и последните кои само што беа објавени во кино
 • погледнете ги сите ТВ серии што се прикажуваат на Android, дури и најновите само што се емитуваат на сателитска телевизија
 • преземете филмови и ТВ серии бесплатно на андроид да ги гледам офлајн и без интернет

Како што очекувавте, Титаниум ТВ е како Нетфликс, но исто така и подобро од:

 • нуди на сите филмови и ТВ серии да ги гледате или преземате, дури и оние што не се на Netflix
 • ги нуди сите најнови содржини, вклучувајќи ги и оние што само што пристигнале во кино
 • тоа е тотално бесплатно
 • не бара регистрација
 • нема инвазивно рекламирање

Сега дали разбирате дека телевизијата „Титаниум“ е навистина спектакуларна програма?

Па ајде да видиме како да го искористиме во потполност.

Како да преземете телевизија Titanium

Лапликацијата не е пронајдена на Play Store, па за да го инсталирате треба да ги следите овие едноставни чекори:

 • преземете ја датотеката АПК директно од вашиот паметен телефон / таблет уред ОВОЈ ЛИНК
 • почекајте да заврши преземањето
 • кога ќе заврши преземањето, влечете ја лентата за известување надолу и кликнете на датотеката што сте ја преземале
 • следете ги едноставните упатства на екранот на телефонот: неколку кликања и инсталацијата е завршена

Направено! Дали сте подготвени да ја користите програмата. Но, како точно се користи? Ајде да го видиме подолу.

Како да се користи телевизија Титаниум

Користењето на апликацијата е многу едноставно и достапно за секого:

 • отворете телевизија Титаниум
 • со кликнување на 3 линии од горниот лев дел изберете дали да го видите дел што се однесува на филмови или ТВ серии
 • во овој момент можете да скролувате низ филмовите / ТВ сериите на почетната страница, или можете да направите пребарување или можете да ги филтрирате најпопуларните, оние во кино, најмногу гласале или да ги поделите по категорија. Исто како што би работеле на Netflix, но со многу дополнителни опции
 • откако ќе ја пронајдете филмот или ТВ-серијата што сакате да ја гледате или преземете, кликнете на неговиот постер: Beе можете да ги видите приколката, заплетот и другите информации

 • во овој момент сте подготвени за започнете ја репродукцијата на репродукција на филмот или ТВ сериите: кликнете на копчето “Играј” за да започнете со проследување
 • ќе се отвори мени што ќе ви овозможи да изберете го порталот од каде да се проследува: само треба да изберете еден од многуте предложени извори за да започнете сè

 • последна работа што треба да направите: ќе се појави мало мени прашувајќи дали сакате да го гледате филмот или ТВ-сериите во стриминг, ако сакате да го гледате со преводи со преводи (ако има), ако сакате да го отворите со надворешни видео плеери, ако сакате да го преземете на вашиот Android и повеќе уште Направете ваш избор и уживајте во шоуто!

Откако неколку пати сте користеле телевизија Titanium, ќе можете брзо да ги видите сите филмови или ТВ серии што ги сакате и исто така ќе можете да преземете сè бесплатно со неколку кликања.

Аудио и видео квалитет

Што се однесува до ТВ сериите, генерално, квалитетот на аудио и видео е многу висок.

Говорејќи за филмови, сепак, квалитетот зависи многу од изворот на филмот: во некои случаи квалитетот е низок (за филмови што штотуку излегоа во кино може да се случи), во други случаи квалитетот е многу висок (за филмови особено малку постари).

Во принцип, јас сум задоволен од квалитетот на аудио и видео што го нуди телевизија Титаниум.

Заклучоци

Дојдовме до заклучок на прегледот на телевизијата Титаниум за Android.

Мислам дека е одлична програма за гледајте филмови и ТВ серии кои се прикажуваат бесплатно. Штета е достапна само на англиски јазик. Ако странскиот јазик не е проблем за вас, можам само да ја препорачам оваа апликација.

Ако имате проблеми со англискиот јазик, препорачувам овие одлични алтернативи за Android:

Како да гледате филмови со стриминг бесплатно на Android

Преземете филмови бесплатно на Android: најлесниот и најбрзиот водич

Гледајте филмови што се движат на Android со MediaEmpire

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!