Tomb Raider I Пристигнав во App Store за iPhone и iPad

Tomb Raider I Tiba di App Store untuk iPhone dan iPad 1

Пристигна игра во App Store што одбележа пресвртница во видеоиграта во 1996 година, поради иновативниот изглед за двете конзоли како Playstation или Sega Saturn, како за PC. Играта каде протагонистот е добро познат и интересен археолог, кој по неколку години, е јасно икона за гејмерите, зборуваме за играта Tomb Raider.

Лого на Tomb Raider

Tomb Raider е достапен на App Store за iPhone и iPad

Tomb Raider е игра полна со акција и авантура во стилот на Индијана onesонс што влијаеше врз светот на видео игрите објавени во наредните години и сега го прави својот историски изглед на App Store за iOS уредите (iPhone и iPad).

Лара Крофт е главниот протагонист на оваа игра, атлетски археолог кој уби со своето оружје и што ќе го контролираме благодарение на нашиот екран на допир за да се соочиме со историска авантура која е почетна точка за серија игри, како и митови, како и да стигнеме до големиот екран претставен од Анџелина olоли.

Tomb Raider - слика од екранот 1

Lara Croft и Classic Tomb Raider the Classic 3D авантура на сите уреди со iOS

Оваа забавна игра е опремена со 3Д графички мотор кој се прилагодува на времето во кое е создаден, каде што се комбинираат различни режими на игра како што се истражување, загатки и друго, сите во тридимензионална околина во реално време.

За оние кои ја знаат оваа игра дефинитивно не е потребна повеќе презентација и за оние кои не ја знаат, ви препорачуваме, секогаш е добра идеја да се игра овој вид класика и повеќе ако може да биде од вашиот iPhone, iPod touch, iPad или iPad mini.

Tomb Raider - слика од екранот 2

Преземете Tomb Raider I за iPhone, iPod touch, iPad и iPad mini

Ако сакате да ја преземете оваа мистична игра на некој од вашите iOS уреди (iPhone, iPad), тогаш ќе ја најдете врската за преземање директно од App Store.

Tomb Raider I на App Store, бара iOS 7.0 или понов. Компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch. Оваа апликација е оптимизирана за iPhone 5. Достапна на следниве јазици: германски, француски, англиски.

Ако ви се допаѓа оваа игра, не двоумете се да ја направите изберете го тоа или Сподели го преку вашите омилени социјални мрежи (Твитер, Фејсбук, итн.) на копчето што ќе го најдете погоре.