Torrent за Android: најдобрите апликации за да ги преземете

Преземете го Android Torrent

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобрите апликации за преземање на датотеки со Torrent од Android. Дали сакате да преземате датотеки на Torrent на Android? Еве како да преземете торенти со Android: најдобри апликации и упатство за нивно користење

Како да преземете Torrent на Android: најдобрите апликации бесплатно

Ажурирајте ја ЈАНУАРИ 2020 година

Во денешниот водич ќе одиме да го видиме како да преземате датотеки со torrent директно од паметни телефони и таблети со Android.

Искрено Јас не сум голем обожавател на датотеките на Торент, исто така затоа што денес има многу побрзи, поудобни и непосредни алтернативи за употреба преземете која било датотека од Интернет, но разбирам дека тие сè уште се таму многу обожаватели на Торент кои сакаат да преземаат датотеки директно од паметни телефони и таблети со Android, особено ако се земе предвид дека до сега овие уреди станаа моќни како компјутери.

Токму од оваа причина подолу, ќе одиме да видиме кои се најдобри апликации моментално достапен за преземете ги датотеките на Torrent директно на уреди со Android.

Подоцна, исто така, ќе видиме како да преземете датотеки од Torrent на Android користејќи една од најдобрите програми што штотуку ви ги предложив.

Бидејќи има многу месо на огнот, јас би рекол да не се изгубиме во муабетов и да одам веднаш во нашиот водич.

Најдобар клиент на Torrent за Android

Да започнеме, како што беше ветено, со списокот на најдобри програми за преземање на Torrent на Android.

# 1. Торрент

Исто така многу популарен на персоналните компјутери со Windows и Mac, тој е еден од најдобрите клиенти наоколу. Очигледно е бесплатен, лесен за употреба, интуитивен и полн со корисни одлики.

# 2. LibreTorrent

Роден од проект со отворен извор, денес е еден од најпопуларните, користени и ценети клиенти на Torrent за Android. Поддржува Tor, proxies, врски со магнети, IP-филтрирање, исто така, работи на Android TV, тој е тотално бесплатен и без рекламирање. Да се ​​обиде!

# 3. Вклучува

Оваа апликација е исто така многу популарна во Play Store, со зад себе милиони преземања. Графика е во дизајн на материјали, има многу практични и корисни карактеристики, вклучувајќи поддршка за врски со магнети.

На Flud постојат сите опции што вообичаено се наоѓаат на клиентите на десктопот: постои можност да се избере приоритет за секоја датотека, од закажете време за преземање, за да ја поставите широчината на опсегот и да изберете дали да ја користите мобилната мрежа или WiFi мрежата (или и двете, кога недостасува едниот се префрлува на другиот).

Да се ​​обиде!

# 4. торент

Слично како μTorrent, тој ги дели скоро сите свои карактеристики, но додава можност за преземање и зачувување на Torrents на MicroSD. Овде, исто така, графиките се во дизајн на материјали и има корисна графичка контрола за да се следи состојбата на преземањата.

# 5. БитТоррент

Друга добро позната и ценета програма. Нуди многу опции, е едноставен за употреба, поддржува врски со магнети и ви овозможува лесно и брзо преземање музика и видеа. Дефинитивно да се тестира.

# 6. Вузе

Исто така, во овој случај ние се занимаваме со веќе достапна и ценета апликација на Виндоус компјутер, која исто така се наоѓа на Android Play Store. Многу комплетен, моќен и добро направен.

# 7. TorrDroid

За ова ќе разговараме многу скоро. Според мое мислење, тој е најдобар од целиот список.

Еве, овие беа според мое мислење најдобри апликации за преземање на Torrent датотеки од паметен телефон или Android таблет.

Како да преземете торенти со Android

Како што беше ветено, откако ќе ви го покажеме списокот на програми достапни на Play Store (или барем најдобрите), ајде да продолжиме со упатството и да видиме како да го користите најдобра програма за преземање на датотеки со Torrent на Android, т.е. TorrDroid, достапен бесплатно во продавницата со Android.

Благодарам на TorrDroid можете да преземате филмови, ТВ серии, апликации, музика, албуми и сè што сакате преку мрежата на Torrent директно на вашиот паметен телефон или таблет Android, исто како и на компјутер или Mac.

Да не губиме време, ајде да започнеме веднаш со нашиот водич!

Преземете го Android Torrent со TorrDroid

Првото нешто што треба да се направи, очигледно, е да преземете го TorrDroid од уредот со Android. Пронајдете ја апликацијата во продавницата за игри бесплатно ОВДЕ.

Откако ќе заврши инсталацијата на програмата, треба да ја започнете.

Неговиот интерфејс е многу едноставен и интуитивен: ќе имате 3 јазичиња што ќе ви овозможат пристап до главните функции. Особено:

  • од табот ИСТОРИЈА можете да ја видите историјата на вашите пребарувања на TorrDroid
  • од табот ПРЕБАРУВАЕ можете да пребарувате датотеки со Torrent користејќи го внатрешниот пребарувач. Само внесете го името на датотеката што сакате да ја преземете и наведете го типот на датотеката (видео, аудио, ebook или софтвер) и започнете со пребарување
  • од табот БЕСПЛАТНИ можете да управувате со тековните преземања

Но, како да преземете датотека Торент со TorrDroid?

Постапката е многу едноставна:

  • побарајте ја датотеката Торент сакате да преземете
  • го заврши пребарувањето, најдете ја датотеката што сакате да ја преземете од списокот понудени од програмата

Torrent Android Downloader 2

  • ја пронајдовте датотеката што сакате да ја преземете, тоа е доволно кликнете на стрелката за преземање за да ја стартувате
  • во овој момент се движи на јазичето БЕСПЛАТНИ за да го следи статусот на преземање: можете да ја видите вкупната големина на датотеката, брзината на преземање, брзината на испраќање и времето што преостанува на крајот на преземањето

Torrent Android Downloader 3

Конечно, ќе имате 2 икони: една за паузирајте го преземањето, еден за откажете го преземањето и избришете ја датотеката од вашиот Android телефон.

Еве ние: го завршивме упатството во кое објаснуваме како да преземате torrent датотеки од андроид.

Конечно, посочувам дека, ако пребарувачот интегриран во TorrDroid НЕ ја пронајде датотеката од ваш интерес, секогаш можете вчитајте ги датотеките на Torrent од надворешни извори во програмата. Како да се направи?

Едноставна:

  • кликнете на зелениот круг од долниот десен дел, оној со “+” во него
  • од менито што се отвора, изберете “Прелистајте ги торентите” ако датотеката Torrent што треба да ја преземете е веќе во вашиот уред со Android, во спротивно изберете „додадете Torrent“ или „add link“ за да започнете со преземање на датотеки на Torrent од надворешни извори

И тука можете преземете која било датотека на Torrent од програмата, директно на вашиот паметен телефон или таблет Android.

Кои се најдобрите сајтови за италијански Торент?

Ако сакате да преземете датотеки на Torrent на Android користејќи ја програмата што ја препорачавме, но вие претпочитате пребарувајте датотеки од надворешни страници, во овој напис ќе најдете избор на најдобрите италијански Торент-страници:

Избор на страници од италијански Торент секогаш се ажурира со цел секогаш да ви ги понудиме најдобрите страници, оние кои се целосно функционални и оние што ви овозможуваат да го преземете целиот материјал за кој можеби ве интересира.

На овој начин можеш преземете скоро за што било директно од вашиот Android уред, без да се оди преку компјутер. И секако сите бесплатно.

Само за да ви дадам неколку примери, можете преземете андроид музика, преземете филмови на андроид и многу повеќе.

И за сè што недостасува досега, можете да го користите Телеграма. Всушност, ве потсетувам дека преку апликацијата Telegram навистина можете да преземете сè бесплатно за Android (и не само), само следете ги вистинските канали, кои ги наоѓате во овој напис:

Заклучоци

Јас би го кажал тоа со овој долг напис натаму Torrent за Android можеме да заклучиме.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро!

Ако имате паметен телефон или таблет Android, пред да ја напуштите статијата, сè уште препорачувам да ги прочитате овие други наши натписи, сигурен сум дека тие ќе бидат многу корисни:

Да ја имате целата музика на Spotify бесплатно офлајн на Android

Да се ​​отстрани рекламирањето пред, за време и по видеата на YouTube

Најдобрите алтернативи за да добиете YouTube Music Premium (и сите карактеристики) без да плаќате за претплатата

Најдобар начин за бришење и блокирање на СИТЕ реклами на Android

Најлесен начин за гледање филмови за БЕСПЛАТНО стриминг на Android (дури ТВ серии, дури и филмови штотуку објавени во кината)

Сите најдобри апликации да имаат IPTV и ажурирани IPTV листи на Android

Дали сакате да преземате филмови на Android за да ги гледате присутно и без Интернет? Еве го упатството за вас

Најдобрите апликации за гледање телевизија во живо во живо на Android

Дали сте footballубител на фудбалот? Еве како да гледате игри, фудбал и какви било други спортски текови бесплатно на Android

Најдобар и најлесен начин за преземање на сите MP3 и песни што ги сакате на Android

Брз и лесен водич за пробивање на Spotify Premium бесплатно на Android

Најдобрите страници за преземање испукани и бесплатни апликации, игри и програми за Android

Најдобрата апликација Android за преземање видеа од YouTube бесплатно, лесно и брзо

Дали сакате да го персонализирате вашиот паметен телефон со бесплатни теми? Еве каде да ги најдете!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!