TruCam брзина камера: еве го velox што го детектира мобилниот телефон додека возите

Камерата со брзина открива мобилен телефон

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Возење на паметни телефони? Брзината камера што гледа во патничкиот простор пристигнува во Падова. Speedcam TruCam: еве го velox кој исто така го гледа лицето на мобилен телефон

Камерата со брзина открива мобилен телефон

Користење на мобилен телефон додека возите? Вие сте еден од оние кои (глупаво) користење на мобилен телефон додека возите автомобил?

Подгответе се да поминете лоши моменти, особено ако возите во областа Падова.

Всушност, во последните неколку месеци нова камера со брзина TruCam, способни за откривање на прекумерна и рамномерна брзина ако лицето што управува го користи мобилниот телефон.

Еве ги деталите.

Како функционираат камерите со брзина TruCam?

Како што се очекуваше, TruCam е нова генерација на фотоапарати за брзина што носи фотографии со висока дефиниција и може да ги изненади оние што возат со телефон во рака или кои се тие без појас.

Значи, тоа веќе не е едноставно користен уред да се спротивстави на брзината, но исто така ви овозможува да ги овековечите и фатите оние возачи кои всушност прават тие возат со телефон во рацете или во ушите и сите што се возат без сигурносен појас се врзани.

Овој апарат е 4,0 метар со брзина, тој е во состојба да направи снимки и фотографии со висока дефиниција, може тој пресметајте колку километри на час патува возило исто така на 1.200 метри, на тој начин им дозволува на агенциите за спроведување на законот безбедно да го сторат сторителот.

Од една страна, тоа е совршено за заштита на безбедноста на возачите, но од друга страна, тоа е „машина за пари“ која е способна да разгори неверојатна сума на казни.

Згора на тоа исто така работи ноќе благодарение на инфрацрвениот блиц и открива вклучена брзина од 0 до 320 км на час. Има 2 GB меморија и ја користи платформата Linux.

Убав производ, нели?

Каде се користи брзината на фотоапаратот TruCam?

Во моментот првите „примероци“ на оваа нова брзинска камера се користат во провинцијата Падова, но наскоро тие ќе се рашират низ целата земја.

Само за да ги завршите информациите, TruCam ја чинеше градската администрација 19.837 €, но јас сум сигурен дека Општината наскоро ќе се врати од трошок за казни за забрзување, возење со мобилни телефони и зацврсти појаси.

Како што е соопштено од Кодексот за автопат, всушност, во случај на прекршоци, казните се многу високи: се движат од 160 и 646 евра за оние кои зборуваат на своите мобилни телефони додека возат; од 80 до 323 евра за оние кои возат без сигурносен ремен.

Во заклучок, тоа е сè поважно почитувај го шифрата за автопат, не ги надминувајте ограничувањата на брзината, прицврстете ги безбедносните ремени и не користете го телефонот додека возите. Инаку, казните се многу високи и бодовите на лиценцата се спуштаат многу брзо.

Конечен совет: ако вашиот автомобил го поддржува, користете Android Auto да управувате со вашиот паметен телефон безбедно додека возите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!