Tumblr ги предизвикува Facebook Live и Periscope: Еве ги видеата во живо

Tumblr ги предизвикува Facebook Live и Periscope: Еве ги видеата во живо

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

По Фејсбук и Твитер со Перископ еве го тоа Тумблр лансирање на функционалност на видео во живо. Тука сè почесто можноста за правење видео во живо во живо станува актуелна мода и сите социјални мрежи се адаптираат за да ја понудат оваа функционалност на сите нивни корисници, во почетокот беше Перископ, а потоа Фејсбук со Live и сега доаѓа Tumblr со IVEИВО ВИДЕО што исто така ќе ви овозможи да креирате вистински распоред за презентирање на живо во текот на денот.

Постојат некои од најпопуларните страници, вклучувајќи ја и страницата на играчот Харлем Глобтротерс. Веројатно во иднина оние што имаат поголем број посетители ќе можат да се надеваат дека ќе влезат во официјалното програмирање што го одлучиле администраторите на Тумблр. „Имаме голем тим инженери кои работат во контакт со музичар, уметници и писатели за да им помогнат на заедниците да ги користат најдобро нашите алатки. Честопати размислуваме за тоа како корисниците можат да ја користат платформата. Телевизијата ќе се промени многу во следната деценија, ТВ компаниите ќе треба да прават преноси за платформи повеќе отколку за ТВ. Очилата, часовниците и таблетите ќе ги зафатат телевизорите. Убаво нешто во врска со нашата платформа е што е флексибилен: може да биде домаќин на видеа од 2 секунди или 30-минутни документарци “, рече тој во минатото Дејвид Карп Тумбл изумител. Сè уште не е познато какви други функции има Тумблр во подготовките за видео пазарот, но секако новитетот е дизајниран да се обиде да се врати во трката во споредба со конкурентите. По купувањето од „Јаху“, платформата „Карп“ не го испочитува очекуваниот раст и неодамна исто така имаше пад на посетителите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!