Vivo лансирањето на Z1x India поставено за 6 септември, ќе биде ексклузивно за Флипкарт

Vivo Z1x India Launch Set for September 6, Will Be Exclusive to Flipkart

Vivo Z1x, претстојната Vivo Mobile Z серија, доби датум за лансирање во Индија. Мобилниот телефон, за кој се тврди дека обезбедува непречни перформанси и се занимава со врвни игри, лесно ќе стартува на 6 септември во земјата. Пред официјалното претставување на мобилниот телефон, Виво потврди дека Виво Z1x ќе биде ексклузивен за Флипкарт. Според промотивното видео, Vivo Z1x ќе биде опремен со сензор за отпечатоци од екранот и изрез во стилот на капки вода, додека три поставки на задната камера ќе бидат достапни за да се справи со фотографијата.

Виво во соопштението за печатот рече дека Виво Z1x ќе биде ексклузивен за Флипкарт кога ќе биде лансиран. Кинескиот производител на паметни телефони забележува дека овој телефон е „дизајниран за потрошувачи ориентирани кон перформанси и сака да игра игри со висока густина на нивните слушалки“. Vivo Z1 Pro е опремен со Snapdragon 712 SoC, очекуваме Vivo Z1x Pro да го подобри и спортува помоќен процесор Snapdragon за да го оправда своето месо за игри.

Рекламните слики на официјалната рачка на Твитер Виво Индија велат дека телефонот ќе биде лансиран на 6 септември во Индија. Ова исто така ни го дава нашиот прв поглед на Vivo Z1x, кој е прикажан во две градиентни бои кои изгледаат нијанси во сина и виолетова боја. На предната страна, седиштето на капки со вода може да се види на врвот, додека стапалото за скенерот за отпечатоци на екранот е исто така јасно видливо на дното на екранот.

Спецификации Vivo Z1x

Според краткото промотивно видео објавено од Виво, модулот за сензори за отпечатоци на екранот на Vivo Z1x се нарекува Отпечаток од прст на екранот. Ова видео исто така покажува дека овој телефон ќе користи трокреветна задна камера. Според извештајот од SmartPrix, претстојниот телефон Vivo ќе биде опремен со камера од 48 мегапиксели што ќе го користи сензорот Samsung ISOCELL GM1.

Покрај тоа, прегледот Виво на официјалната страница за производи Z1x наведува дека телефонот ќе биде опремен со батерија од 4.500mAh со поддршка за технологијата на компанијата Flash Charge со 22.5W на компанијата. Овој телефон, исто така, се вели дека спакува 6.38-инчен екран, кој ќе има позиција за капки вода. Страницата со производи исто така вели дека Vivo Z1x ќе биде опремен со процесор Qualcomm Snapdragon и ќе им овозможи на корисниците да фотографираат со детали на високо ниво. Сепак, не е јасно дали таа ќе се постигне со главна камера со висока резолуција или со специјален телефото-леќа со можности за зумирање.

Придружните врски можат да се генерираат автоматски – видете во нашата изјава за етика за детали.